Forum

Domain dışı elle IP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain dışı elle IP girme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@SahinZeybek)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Herkese kolay gelsin öncelikle,

Windows Server 2008 R2 Enterprise kullanıyorum, 2 tane duplicate çalışan DC'im var. Wide Area Networkümdeki bilgisayarların hemen hemen hepsi domain dışında. Oralardaki Switchlerin başında olamadığımızdan ve bazı switchler akıllı olmadığından(yani port kontrol ve vlan atama sorunu) herhangi bir bilgisayar bağlandığında DHCP'den IP'sini alamıyor fakat elle girildiği zaman bunun önüne geçemiyorum, yani rezervasyonu olması bile IPv4 bilgilerini girdiğinde hemen sisteme dahil oluyor ve içeride gezebiliyor. Bunu WS2008'de çözümü varsa bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 10/07/2013 12:40

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Local admin sanırım kullanıcılar local adminliğini alırsan clientların ip veremez.

Gönderildi : 10/07/2013 14:30

(@SahinZeybek)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Local admin sanırım kullanıcılar local adminliğini alırsan clientların ip veremez.
Evet ama dediğim gibi domaine dahil değiller, yani hiçbir müdahele şansım yok. DC üzerinden tanımadığım MAC elle IP verince girsin istemiyorum

Gönderildi : 11/07/2013 11:56

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Eğer cisco sw kullanıyorsan dhcp snooping konfigürasyonu ve port altında ip verify source komutu var bunlara bakabilirsin. Bu şekilde clientların sadece DHCP den ip almasını elle verirler ise networke giriş yapamazlar.

Gönderildi : 11/07/2013 12:16

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Paylaş: