Forum

windows server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2003 üzerinde mailenable bad mail okuma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@azizbayraktar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba windows server 2003 üzerinde mailenable kullanıyorum gönderdiğim maillerden bazıları bad mail olarak geri dönüyor benim yapmak istediğim bu badmailleri php ile okuyarak databaseden kaldırmak bad maillerin detaylarını program üzerinde manuel olarak okuyabiliyorum mailenable bad mail kısmında açtığım zaman .mai uzantılı bir dosya türü ile tutuluyor ve mail adresi yerine mail ID diye 30 karakterlik bir kod veriyor ve mail adresini goremiyorum ben bu mail ID lerinin hangi maile ait olduğunu nasıl bulabilirim dediğim gibi mailenable üzerinden view dediğimde ayrıntılarını veriyor hangi mailin neden gitmediğini görebiliyorum ama dosyanın içinde .mai ile tutulan dosyalarda göremiyorum

örnek vermek gerekirse..

bu maileable üzerinden gördüğüm bilgi :

Recipient: [SMTP:[email protected]]
Reason: Remote SMTP Server Returned: 550 Requested action not taken: mailbox unavailable

buda maineable bad mail klasorunden dosyayı açtığımda gördüğüm bilgi :

Server=WEBUCAPOSTA
Sender=[SMTP:[email protected]]
NextSendTime=1373235107
TimeAcquired=1373231445
MessageID=FAE29449650F4491BFB72C2FFC167AC6.MAI

yapmak istediğim php ile dosyaları tek tek okuyarak mail adreslerini regex ile alıp veritabanından silmek

Gönderildi : 08/07/2013 14:11

(@azizbayraktar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

EDİT : maineable klasoru içinde masseges dosyası içinde tam bilgiyi veren dosyaları buldum konuyu silemedim kapatırsanız sevinirim

Gönderildi : 08/07/2013 14:17

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

konuları aynı sorunla karşılaşan başkaları da faydalanabilsin diye silmiyoruz bilginize.

Gönderildi : 08/07/2013 15:15

Paylaş: