Forum

Server 2012 Std. Re...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Std. Remote Desktop Licence Kurulum Hatası

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@muratorka)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

DELL T110 Server makinamızda 2012 foundation işletim sistemi vardı. Bu makinaya Uzak Masaüstü Lisansı kurmayı denedik. Önce domain kurduk sonra lisans kurulumu yapmaya çalıştık. Fakat sürekli hatalar aldık. Sonunda Microsoft'u aradığımda Foundation'da Uzak masaüstü Lisansı yapılamadığını Standart'a geçmemiz gerektiği söylendi. 

Bunun üzerine 2012 Standart aldık,ona da Active Directory kurduk ve yine aynı hatayı aldık. Sitenizde, forumlarda incelediğimin aynısını yapıyorum. Fakat kurulumun son anında ;
hata

böyle bir hata alıyorum. Videolardan izlediğim bu kısımda server otomatik olarak yeniden başlıyor. Benimkinde başlamıyor.

Israrla denedikten sonra olmadığını görünce Hyper-V ile sanal 2012 Server Std. kurdum. Onu domaine kattım ve üzerine lisansı kurdum. Çalıştı.

Ama ben ana makinada kurmak istiyorum ? Ne yapmalıyım ? Active Directory olmadan lisans kurulumu yapabilir miyim ? Başka server makine de yok.

Galiba Sanala AD kurup ana makinaya lisans kurabilirim ancak değil mi ?

Başka çözüm yolu var mıdır ?

Gönderildi : 24/06/2013 12:04

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Server 2012'de active directory ile terminal server aynı sunucu üstünde olamıyor maalesef, bu bir kural artık.

Gönderildi : 24/06/2013 12:29

(@AhmetNERGiZ)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Sanallaştırma dışında bir de Server 2008 R2 STD. Downgrade edebilirsiniz.

Gönderildi : 24/06/2013 12:57

Paylaş: