Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DFS

18 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@KemalYILDIZ)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar 2008 r2 sunucusunda dfs kullanıyoruz. dagıttıgım dosyalar başka dclerde. şimdi bu dagıtlan dosyalar 3 gün öncesine kadar açık bir şeklilde gözüküyordu. ancak ne olduysa şu an itibariyle dfs dagıttım klasörler gizli hale geçmiş durumdadır. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

not 1: klasörleri bilgisayarlar girdiğimizde klasör ayarlarından gizli dosyaları gösteri seçsek bile "korunan işletim sistem dosyalarını gizle" sekmesindeki tiki kaldırmayınca gözükmüyor.

not 2 : dfs klasörünün oldugu partionda başka klasörlerde var onlar görünür durumda ama dfs klasörü gizli durumda

Gönderildi : 24/05/2013 11:34

(@kaanatalay)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Antivirüs ile tarama yapmayı denediniz mi?

Gönderildi : 24/05/2013 13:33

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Antivirüs ile tarama yapmayı denediniz mi?

dosyanın bulundugu partion taradım taramada o klasörüde tarıyor. bir sorunla karşılaşmadım

not 1: klasörleri bilgisayarlar girdiğimizde klasör ayarlarından gizli
dosyaları gösteri seçsek bile "korunan işletim sistem dosyalarını
gizle" sekmesindeki tiki kaldırmayınca gözükmüyor. 

not 2 : dfs klasörünün oldugu partionda başka klasörlerde var onlar görünür durumda ama dfs klasörü gizli durumda  .

Gönderildi : 24/05/2013 13:35

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

konu hakkında yardımcı olacak arkadaş varmıdır

Gönderildi : 29/05/2013 14:45

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

topolojinizden biraz detaylı bahsedin, mesela ortamdan read only copyler varmı? dfs üzerinde check replication topology işlemini yaptınız mı? named instance sorunsuz görünüyor ve bunun üzerinden erişim sağlayabiliyormusunuz?

Gönderildi : 29/05/2013 19:43

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam dfs normal ekleme yapılıyor başka bir işlem yapılmıyor. o dediklerinizinde yapılmadığını biliyorum. erişimde felan bir problem yok.

topolojinizden biraz detaylı bahsedin, mesela ortamdan read only copyler varmı? dfs üzerinde check replication topology işlemini yaptınız mı? named instance sorunsuz görünüyor ve bunun üzerinden erişim sağlayabiliyormusunuz?

Gönderildi : 30/05/2013 20:25

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

server manager, file management, sağ clik root share ve ABE (Enable access based enumeration) box'ını kontrol edin. o kutunun tıklı olması lazım.

Gönderildi : 30/05/2013 23:44

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

burdaki tiki koyunca paylaştıgım klasörler görünür halemi gelecek daha önce bu ayarla oynanılmamıştı. dclerde klasörler gözüküyordu .

server manager, file management, sağ clik root share ve ABE (Enable access based enumeration) box'ını kontrol edin. o kutunun tıklı olması lazım.

Gönderildi : 31/05/2013 13:52

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

görünmemeyi bir kenara bırakıp bulunduğu disk üzerinden explorer veya command prompt ile dosyaları görebiliyormusunuz?

Gönderildi : 31/05/2013 19:57

(@ErcihanNESELi)
Gönderiler: 10
Active Member

Sistem dosyası haline gelmiş klasörlerin yüklü olduğu bilgisayar / Server da command prompt ile o dizine geldikten sonra tek tek uygulaya bileceğin komut "attrib -s -h -r dosya(klasör) adı" (Bu komutu command promt üzerinde bulunduğun klasör içerisindekilere toplu olarak uygulamak istersen eğer "attrib /d /s -s -h -r") bu komut ile eski haline getirebilirsin. ama öncesinde muhakkak ki bir antivirüs ile bilgisayarlarının / Serverlarının taramasını yap. 

Gönderildi : 01/06/2013 16:41

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Efe bey command promt gözükmüyor.

görünmemeyi bir kenara bırakıp bulunduğu disk üzerinden explorer veya command prompt ile dosyaları görebiliyormusunuz?

Gönderildi : 03/06/2013 12:00

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ercihan Bey

elimde bir sürü dc var. bu dclerden klasörü elle oluşturuyorum görünür halde klasör. dfse ekleyince klasör gizli ve korunur hale geçiyor. bu durum neyden oluşuyor anlamadım. dfse ekli olmayan klasörler partionda görünür halde dfse hangi klasörü eklersem gizli ve korunur hale geçiyor. komutla açıyorum tekrar gizli ve korunur hale geçiyor. virüs taramasından bir kaç kez sistemi geçirdim.

Sistem dosyası haline gelmiş klasörlerin yüklü olduğu bilgisayar / Server da command prompt ile o dizine geldikten sonra tek tek uygulaya bileceğin komut "attrib -s -h -r dosya(klasör) adı" (Bu komutu command promt üzerinde bulunduğun klasör içerisindekilere toplu olarak uygulamak istersen eğer "attrib /d /s -s -h -r") bu komut ile eski haline getirebilirsin. ama öncesinde muhakkak ki bir antivirüs ile bilgisayarlarının / Serverlarının taramasını yap. 

Gönderildi : 03/06/2013 12:14

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

İçinde autourun.inf adında bir dosya varsa onu bulup silin ve server yeniden başlatın.  Autorun.inf sağ tıklayıp not defteri ile açıp içinde Hide gibi bir parametre var mı?  Kontrol etmenizi tavsiye ederim. 

Gönderildi : 04/06/2013 03:07

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam elimde onlarca dc var. mesele şu d:\dfs klasörü var bu klasör yanında başka klasörlerde var. bunlar gizlenmiyor. taki merkez dfs d:\dfs klasörünü ekleyince o dcdeki klasör gizleniyor...

İçinde autourun.inf adında bir dosya varsa onu bulup silin ve server yeniden başlatın.  Autorun.inf sağ tıklayıp not defteri ile açıp içinde Hide gibi bir parametre var mı?  Kontrol etmenizi tavsiye ederim. 

Gönderildi : 04/06/2013 17:02

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam  "Autorun.inf" dosyası hiçbir dcde mevcut degildir

Gönderildi : 05/06/2013 15:01

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında cevap beklemekteyim.

hocam  "Autorun.inf" dosyası hiçbir dcde mevcut degildir

Gönderildi : 07/06/2013 14:47

(@KemalYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dfs konusunda döküman mevcutmudur

Gönderildi : 20/06/2013 20:25

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/14/windows-server-2008-de-dfs.aspx  makaleden faydalnabilirsiniz. Ayırcaı çözüm için attribi kullanın   attrib -r -h -s "G:\folder_name"

Gönderildi : 13/07/2013 23:31

Paylaş: