Forum

domain admin yetkis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain admin yetkisi vermeden domaine dahil etme yetkisi

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
3,814 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın arkadaşlar başlık çok uzun oldu ama daha önce burda okuduğum makaleyi bulamıyorum...sorunum bilgi işlemde çalışan diğer personele mesela pc bakım onarım kısmına ki yüklemeden sonra makinaları domaine dahil ediyorlar, bu arkadaşlara domain admin yetkisi vermeden makinaları domaine dahil etme yetkisi nasıl veriliyordu? dediğim gibi daha önce makalenin birinde gördüm sanırım ama makaleyide bulamadım...şimdiden teşekkür ediyorum....

Gönderildi : 22/08/2008 13:54

(@guven.yildiz)
Gönderiler: 77
Estimable Member

merhaba,

her standart user'ın 15 defa client domaine alma yetkisi var diye biliyorum. (biyerden bole bişey duymustum)

eyer bi kullanıcıya, herhangi bişey için yetki vermek için delegate etmen gerekir.

bi ou nun uzerine sağ tıklayıp delegate control (en ustte) 'e tıklayıp ilgili adımları takip ederek yapa bilirsiniz.

Gönderildi : 22/08/2008 14:07

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

Merhabalar;

Authenticate olmuş bir kullanıcı default olarak 10 kere makineyi join edebilir. Bu 10 adeti değiştirmek için adsi edit tool'unu kullanabilirsiniz.

Ayrıntılar için bknz:

http://support.microsoft.com/kb/243327

Gönderildi : 22/08/2008 14:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

anasayfadaki  group policy  GPO makalesini okursanız içerisinde bu konudan bahsettim

bilginize

iyi çalışmalar

Gönderildi : 22/08/2008 14:56

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

STD ve ENT yapılarda her bir domain user kullanıcısı kendisini domain ortamına dahil edebilmektedir.

SBS yapılarda ise bu hak sadece administrator grubunun üyesi olan kullanıcılara verilmiştir.

bunun için özel bir hak ataması yapmanıza gerek yoktur.

Gönderildi : 22/08/2008 15:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

merhabalar

http://www.mumincicek.com/?p=4

kolay gelsin

Gönderildi : 22/08/2008 15:53

(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum..

Gönderildi : 23/08/2008 01:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987

Arkadaşlar sizleri görünce soru sorasım geliyor vallahi , maşallah bir soruya iki admin bir mod bir yazar cevap vermiş ve hepsi ayrı bir güzel bilgi ile

elinize  sağlık .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/08/2008 08:17

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member

arkadaşlar bende bizim teknikten arkadaşların kullanıcılarına yetki vermek istiyorum bu sınıra takılıyor domain administrator şifresinide vermek istemiyorum adsi edit aracıyla değiştirmeyi bu kotayı artırmayı microsoft neden tavsiye etmiyor acaba başka bir yöntemi yada tavsiyeniz varmı.

Gönderildi : 06/04/2016 12:27

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Paylaş: