Forum

Dc Windows 7 Client

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dc Windows 7 Client

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@mesutseis)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz memnun olurum workgroup daki pc leri dc üzerine taşıyorum ancak profile wizard programı ile localdeki user ın bilgilerini domain usera senkronize ettiğimde yaşadığım problem pc localden userla açmak istediğimde mesela pc adı:sekreter oturum adı:ayse

sekreter\ayse yazıp şifreyi girdiğimde geçici profille oturum açılıyor bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı, tek sorun bu ancak ileride sorun yaşanmaması için bu problemi çözmek istiyorum xp işletim sistemlerinde bu tarz bir sorun yaşanmıyor, teşekkürler

Gönderildi : 08/05/2013 22:12

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

yani anlatmak istediğinizi pek anlamadım fakat problem geçici profil sorunu ise cevabı burada http://www.davudows.com/article/windows-7-Kullanici-Profili-Hizmeti-hizmeti-oturum.html

Gönderildi : 09/05/2013 11:01

(@mesutseis)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki o zaman baştan anlaymaya çalışayım, 1. workgroup da çalışan 2000 ad. pc niz var 2. 2008r2 dc kullanıyorsunuz 3. client işletim sistemleriniz w7 pro 32 bit 4. client larınızı tek tek dc üzerine taşımaya başlıyorsunuz taşıma işlmeini yaptığınızda problem yok oturumunuzu hem dc üzerinden hemde pc üzerinden local olarak yapabiliyoruzunuz buraya kadar herşey normal ancak local oturumdaki kullanıcınızı profile wizard programını kullanarak dc üzerindeki kullanıcıya aktardıktan sonra local kullanıcı ile oturum açmak istediğinizde geçici profile olarak oturum açıyor

Gönderildi : 09/05/2013 11:45

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

şuana kadar kaç kullanıcı taşıdınız? taşıma işlemini yaptığınız programa göre profil isimleri aynı olduğunda bu şekilde hata verebilir. şöyle düşünün, workgroupta olan bilgisayarınızda davut adında bir kullanıcınız var siz bunu domain ortamındaki pc ye öncelikle trasnfer ediyorsunuz ve buradaki kayıt defterinde davut adında bir profile yolu oluşuyor siz bunu daha sonra pc yi domain e alarak yine davut adında kullanıcı oluşturuyorsunuz burada registry den dolayı sapıtma yaşıyor olabilirsiniz diye düşünüyorum. windows xp de bu sıkıntı çıkmayacaktır fakat windows 7 ve 8 de registry yolları çakışıyor sanırım. taşıma için önerim biraz zahmetlide olsa elle taşıma bir fileserver oluşturulup buraya kullanıcı ismi yazılarak klasör oluşturulması ve bu klasöre yedek dosyalar elle atılmalı örn. belgeler, masaüstü,sık kullanılanlar gibi daha sonra pc ye format atıp buradaki belgeleri geri yüklemek ya da usmt 4.0 kullanabilirsiniz bu iş için. portalda makalesi vardı sanırım.

Gönderildi : 10/05/2013 12:46

Paylaş: