Forum

windows 2003 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 server cpu %0 oluyor

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@Leventkaplan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

windows 2003 server kullanıyorum. kendiliğinden cpu %0 oluyor ve sunucu ile bağlantı kesiliyor.

uzak masa üstü bağlantısı da kesiliyor, sitelere erişim olmuyor.

normalde cpu kullanımı %20 , ram kullanımı 800 mb.

2x2.6 ghz cpu ve 2 gb ram var sunucuda.

sunucu firmasına durumu bildirdim ama onlar sunucu elinizin altında kendiniz bakacaksınız diyorlar.

cpu %0 olup uzak masa üstü bağlantı kesilirse nasıl kontrol edeceğim onu da anlamadım.

Bu neyden kaynaklanır lütfen yardım.

Gönderildi : 05/05/2013 15:58

(@CemErkanKaradaL)
Gönderiler: 39
Trusted Member

İşletim sistemi ile alakalı bir durum görünüyor. Sunucuya uzak masaüstü ile değilde direk sunucunun kendisinden bağlanıp test yapma şansınız var mı? Ayrıca uzak masaüstü bağlantısı yaptıktan sonra kaç dk içerisinde bu olay gerçekleşiyor? Bu olay gerçekleşmeden önce herhangi bir işlem yapıyor musunuz?

Gönderildi : 05/05/2013 23:48

(@Leventkaplan)
Active Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemi ile alakalı bir durum görünüyor. Sunucuya uzak masaüstü ile değilde direk sunucunun kendisinden bağlanıp test yapma şansınız var mı? Ayrıca uzak masaüstü bağlantısı yaptıktan sonra kaç dk içerisinde bu olay gerçekleşiyor? Bu olay gerçekleşmeden önce herhangi bir işlem yapıyor musunuz?

Cem Bey, vds kullanıyorum. sadece uzak masa üstü bağlantı yapabiliyorum. 

kimi zaman uzak masa üstüne hiç bağlanamıyorum ta ki sitelere erişim olana dek.

uzak masa üstü bağlantı yaptıktan sonra bazen 5 dk sonra, bazen 3, bazen de 2 dk sonra  cpu %0'a inip bağlantı kesiliyor.

sunucu firması atak yapılıyor olabilir dedi. 

http://www.petri.co.il/block_ping_traffic_with_ipsec.htm 

adresinde ping block anlatılmış. araştırmalarıma göre çözüm park'dan  bunu uygulayan arkadaş uzak masa üstü bağlantısı engellenmiş.

event loglarda da kayda değer bir şey yok.

uzak masa üstü bağlantısını engellemeden pingleri nasıl blocklarım?

Gönderildi : 06/05/2013 01:20

(@CemErkanKaradaL)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Sunucunuza veya network'ünüze anti-ddos benzeri bir program kurdurmak haricinde pek bir şey aklıma gelmiyor. Sizin sorununuz anlattığınıza göre hat ile alâkalı. Sunucunun ip'sini değiştirmeyi deneyin.

Gönderildi : 06/05/2013 14:41

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Event Loglarına baktınız mı ? Sorun büyük ihtimal donanımsal gözüküyor. Ama Worm,Trojan vb zararlı yazılımlarda bu tür sorunlar yaratabilir. Sunucuyu kiraladığınız firmayla iletişime geçip donanım testi yaptırmanız gerekmektedir. 

Gönderildi : 06/05/2013 14:44

(@AytacEngin)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhabalar.

windows 2003 server kullanıyorum. kendiliğinden cpu %0 oluyor ve sunucu ile bağlantı kesiliyor.

uzak masa üstü bağlantısı da kesiliyor, sitelere erişim olmuyor.

normalde cpu kullanımı %20 , ram kullanımı 800 mb.

2x2.6 ghz cpu ve 2 gb ram var sunucuda.

sunucu firmasına durumu bildirdim ama onlar sunucu elinizin altında kendiniz bakacaksınız diyorlar.

cpu %0 olup uzak masa üstü bağlantı kesilirse nasıl kontrol edeceğim onu da anlamadım.

Bu neyden kaynaklanır lütfen yardım.

Sorunun RAM dan kaynaklı olacağını düşünüyorum. Genelde de yanılmam 🙂

Sevgiler,

Gönderildi : 06/05/2013 19:17

(@Leventkaplan)
Active Member
Konu başlatıcı

samet bey, event loglarına baktım bir şey yok. güvenlik taramasını da yaptırdım bir şey bulamadı. 

bugün düzeldi şu an için sorun gözükmüyor.

Gönderildi : 06/05/2013 22:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yüklenilen bir updateden dolayı olabilir.

Gönderildi : 20/05/2013 19:38

Paylaş: