Forum

server 2008 r2 uzak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 r2 uzak erişim yazıcı sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@hakanbulut)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

sayın hocalarım öncelikle günaydın,

bir şirketimizde server 2008r2 sunucumuz üzerinde 5 adet masaüstü bağlantı 15 adet yerel bağlantı ile bir muhasebe programı kullanmaya başladık, uzak masaüstlerinden yerel yazıcı ile çıktı alamıyoruz yardımcı olursanız çok seviniriz tşkler haklan bulut

Gönderildi : 03/05/2013 12:51

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Günaydın ,

Easy Print özelliğini kurup kullana bilirsiniz .. Aşağıdaki makaleleri dikkatlice okuyunuz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/03/22/w2008-terminal-services-easy-printer-teknolojisi.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/10/03/windows-yazd-rma-s-re-i-ve-rhs-easy-printer.aspx  

Sevgiler.. Hüseyin. 

Gönderildi : 03/05/2013 13:30

(@hakanbulut)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim sayın hocam makalelerinizi uzun süredir takip ediyorum ve epey inceledim ancak şu sorun devam ediyor

samsung yazıcıdan tüm uzak kullanıcılar ile çıktı alınabiliyor ancak diğer yazıcılardan alınamıyor acaba yazıcı sürücü sorunumu diyerek araştırdım birkaç hp modelinde bu sorun oluşmuş hp microsofta microsoft hp ye topu atmış falan...Bunu çözemedim  

İşletim sistemleri win7 xp denedim aynen devam ediyor sorunu çözemiyorum tekrar yardımcı olursanız sevinirim 

Gönderildi : 03/05/2013 14:11

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

hp yazıcı modeli nedir ?

uzak bağlantı yapanlar ile arad vpn var mı ?

vpn var ise çözüm daha kolay olur .

bu şekilde (vpn) olarak kullanıyorum sorunsuz.

tabi uygun yazıcı seçmekte önemli usb yazıcı kullanmıyorum network printer kullanıyorum.

Gönderildi : 03/05/2013 14:37

(@hakanbulut)
Active Member
Konu başlatıcı

erol hocam ilgine teşekürler

vpn yok malesef

hp 1015 yazıcı çıktı alamıyorum diğerleride m1212nf laser yazıcı bundanda çıktı alamıyorum

Gönderildi : 03/05/2013 15:03

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhabalar.

XP client ları için Net Framework 3.5 yüklü olmalı ve  Net Framework 3.5 update yapılmalı. HP m1212nf yazıcısında bende sorun yaşamıştır. HP yi aradım uzak masaüstü yazdırma desteği yok dediler. Fakat şöyle bir yol buldum : hp m1212nf Xps driverı nı indir bir dosya içine aç ve yazıcın özelliklerine gir gelişmiş sekmesinden yeni sürücü ekle diyerek hp m1212nf xps driverının yerini göster. Sağlıklı olmuyor ama. Çünkü bu seferde localden yazdıramıyorsun :))

Gönderildi : 03/05/2013 15:31

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

hp bir çok yazıcısına bunu diyor ama networklu yazıcı olunca pek fazla sorun yaşamıyorum.

test için vpn yapın arada ve terninal server uzerine lokal printer olarak tanıtın .

yüzümü kara çıkarmadı henüz bu yöntem.

Gönderildi : 03/05/2013 17:15

Paylaş: