Forum

dış domaine bağlı k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dış domaine bağlı kalmadan kendi sitemi yayınlama hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@OsmanOz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle ilginiz için teşekkürler.

kendi veb sitemi olusturdum sabıt ıpmı aldım ve ben dısarıya baglı kalmadan butun işlemlerini kendi serverımden halletmek istıyorum.nasıl ve ne şekil de yapabılırım.

öncelıkle yaptıgım işler:

server 2008 stdrt serverım mevcut

dns serverı kurdum

ııs rollunu kurdum

web sıtemı yukledım

ııs gereklı ayarlarını yaptım ve sıtemı localımde gordum.

sıra dns te

dns ayarlarını yaptım forward zone olusturdum host a kaydı ve cnema kaytlarını yaptım

basta ıpmı sabıtledım

192.168.1.34 ıp

255.255.255.0 ağ mask

192.168.1.1 varsayılan gecıt

192.168.1.34  dns

buraya kadar normal sıteme ııs den adımı verıyorum gırıyorum sıkıntı yok

sıtatık ıp yonlendırmesını yaptım statıc ıp ıle sıteme gırebılıyorum yalnız www.sitem.com yaptıgımda hıcbır yanıt alamıyorum neden olur dns ayarında ozellıklerden ıletıcelere ttnet dnslerını verdım kendı varsayılanları gecıs yolu dns  verdım olmadı bunu sebebi nedir ? cıkamadım:)

diğer sorum modem arayuzunde host adı var domaın adı var buradan da ayar cekılmesı gerekıyormu? zyxel 660 hn fz 12 tabanlı modeme sahıbım

acık goruslerınızı beklyıorumm teşekkurler.... 

Gönderildi : 14/04/2013 22:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Osman bey bu konuda pek çok kez paylaşımda bulunmıştuk, bir arama yapmanızda fayda var.

Tekrarlamak gerekir ise,

Öncelikle sizin alan adınızı aldığınız yerde mutlaka dns hizmetide alıyorsunuzduri dns hizmeti aldığınız yerde www kaydı için sizin sabit ip adresinizi yazmanız gerekli.

Yok ben NS olmak istiyorum yani name server olacağım derseniz konu uzun ondan daha önce paylaştığımız adımları takip edin ancak hiç gerek yok bence, alan adını aldığınız yerde zaten bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2013 23:03

(@OsmanOz)
Active Member
Konu başlatıcı

hayır ben kendı sıtem var bunun adını nasıl www.sitem.com yapabılırım serverım mevcut ns olusturldu sabıt ıp var hıc bır yere yonlendırmeden kendı dns serverden cıkıs yapmasını ıstıyorum arastırma olarak yaptım ama hep kesık kalmıs tam aydınlatmak ıcın kafamda takıntılar bunlar umarım yanlıs anlatmamısımdır 

teşekkurler.. 

Gönderildi : 14/04/2013 23:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Alan Adı Panelinize giriş yapın ve 2 adet Nameserver olusturun.

ns1.alanadiniz.com  Wan IP Adresiniz
ns2.alanadiniz.com  Wan IP Adresiniz

Alan adınızı bu nameserver sunucularına yönlendiriniz. Daha sonra Router,Firewall üzerinde 80,53,21,443 ve kullanacağınızın uygulamaların portlarını localdeki sunucunuza yönlendirin.

Sunucunuzda 2 adet Ns kaydı olusturun.1 adet www cname kaydı olusturun. 1 adet host a kaydı olusturun ve test ediniz.Eğer sorunla karşılasırsanız sunucuya direk WAN ıp adresinizi vermeniz gerekir bunun içinde Sunucuda ve router üzerinde  yapmanız gereken birçok ayar var. Hakan hocanın dediği yoldan gitmek daha mantıklı geliyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Gönderildi : 15/04/2013 01:53

(@OsmanOz)
Active Member
Konu başlatıcı

yani ben alan adımı satın alıcam kendim www.sitem.com yapmsam olmuyormu?

şuanda benim sıkıntı ıp numaramla sıteme gırıyorum www.sitem.com yapınca olmuyor yanı statıc ıpye  www.sitem.com bındıremıyorum hersey yönlendirme olmadan çalıssın istiyorum.

ayrıca acıklamalarınız ıcın çok teşekkür ederim  saygılarımla... 

iyi günler... 

Gönderildi : 15/04/2013 11:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988

Osman bey alan adı sizin değil, ip de sizin değil böyle bir ortamda bağımsız bir yapı nasıl kurmayı düşünüyorsunuz?

Alan adını bir otoriteden almanız gerekli, örneğin sadecehosting, ip adresini bir internet sağlayıcıdan almanız gerekli örneğin telekom.

bunları aldıktan sonra NS olmak istiyorsanız yine kafanıza göre ns olamazsınız, kimse sizi tanımaz, yine bir otoriteye ns tanımı yaptırmanız gerekli, eğer bunu yaparsanız bu durumda dns kurmalı ve sabit ip adresiniz için ns tanımı yapmalısınız, ardından dns üzerinde gerekli tanımları iç ip olacak şekilde değil dış static ip nizi gösterecek şekilde yapmalı, tabi nasıl web için 80 nolu portu açtı iseniz dns içinde tcp udp 53 nolu portu açmalısınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/04/2013 14:58

Paylaş: