Forum

bat dosyası ile şar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bat dosyası ile şartlı Temp klasörünün temizlenmesi?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,587 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server 2003 Standard Edition İşletim sisteminde Temp klasörü örneğin her 5 GB olduğunda Temp klasörünün içini temizlesin istiyorum, çözümparkta buna benzer bir konu buldum fakat 5 GB kotalı şartıyla yapamadım.

bulduğum bat dosyası kodu:

del /q /s %TEMP%
del /f /q /s %WinDir%\Prefetch\*.*
del /f /q /s %SystemDrive%\*.tmp
del /f /q /s %WinDir%\system32\dllcache\*.*

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 08/04/2013 12:29

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

5 GB lık veri, belli periyotlarda gerçekleşiyorsa schedule task üzerinden o gün periyotlarında çalıştırırsanız o şekilde de çözüme gidebilirsiniz. Tabi dediğiniz şart olayı oluyorsa daha kontrollü olacaktır. 

Gönderildi : 08/04/2013 13:57

(@serkanates)
Gönderiler: 1274
Üye

Kaan bey'in de dediği gibi zamanlanmış görev kullanabilirsiniz. Eğer 5 Gb. büyüklüğüne bir kaç günde ulaşıyorsa her gece yarısı çalıştırabilir, gün içerisinde 5 Gb. büyüklüğe erişiyorsanız saatlik olarak çalıştırabilirsiniz. Koşul oluşturabilirsiniz ancak neden böyle bir koşula ihtiyacınız var ?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 08/04/2013 15:53

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

iplikts adında bir makinamız var ve bu makinaya uzak masaüstü ile ortak kullanıcıdan bağlanıp internet erişimi veriyoruz. Kullanım sıklığına göre makinada temp klasörü 20 GB'a kadar doluyo ve internet yavaşladı şikayetleri geliyor bende bu yüzden bir bat dosyasıyla belli bir kotadan sonra temizlenmesini düşünmüştüm ama farklı fikirlerede açığım.

Gönderildi : 09/04/2013 10:43

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

group policy veya local policy den internet expolrer dan cikista temp i temizle secenegi var onu kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 09/04/2013 10:54

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

forumda "gpo ile temp" başlıklı konuyu inceleyerek yaptım. ilginiz ve yardımlarınız için cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/04/2013 15:44

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Autodelete 3.04; seçtiğiniz bir klasör veya alt klasördeki eski dosyaları silmenize yarayan kullanışlı bir ücretsiz programdır.

http://www.tamindir.com/autodelete/

Gönderildi : 09/04/2013 17:24

Paylaş: