Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
1,172 Görüntüleme
(@MetinOzkan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba servera bağlı 3 bilgisayarda rasgele zamanlarda bağlantı kısıtlıya düşüyor ve ne internete ne server a bağlanılamıyor. sorun wireless kullanan 3 kullanıcıda oluyor. 

Dns i restart ettiğimde 

event id 4515 warning uyarısı alıyorum

The zone nassetti.local was previously loaded from the directory partition MicrosoftDNS but another copy of the zone has been found in directory partition DomainDnsZones.nassetti.local. The DNS Server will ignore this new copy of the zone. Please resolve this conflict as soon as possible. 

If an administrator has moved this zone from one directory partition to another this may be a harmless transient condition. In this case, no action is necessary. The deletion of the original copy of the zone should soon replicate to this server. 

If there are two copies of this zone in two different directory partitions but this is not a transient caused by a zone move operation then one of these copies should be deleted as soon as possible to resolve this conflict. 

To change the replication scope of an application directory partition containing DNS zones and for more details on storing DNS zones in the application directory partitions, please see Help and Support.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp. 

Belirsiz bir süre sonra kullanıcılardan bazıları DNS client events hatası alıyorlar.

event id 4321 

xxxx.xxxxx.local
adı için ad çözümleme yapılandırılan DNS sunucularının hiçbirinden yanıt
gelmedikten sonra zaman aşımına uğradı.

hatanın ardından bağlantı kısıtlı bağlantıya düşüyor ve ne server ne internet bağlantısı kurulamıyor. (sorun sadece wireless kullanan 3 kişide oluyor hepsinde değil) 

domainden düşürüp tekrar farklı isimde almayı denedim.

nbtstat, ipconfig flushdns denedim sorunu çözmedi.

2 haftadır çözüm bulamadım ara ara tekrarlıyor sorun sürekli ve sorun yaşıyoruz.

performastan şüpeleniyorum.

toplam mailbox 44.127.556 kb 

store.exe 500.000 kb a kadar yükseliyor kullanıma göre

dns.exe 19.000kb seviyesinde

Yardımcı olabilirmsiniz?? 

Gönderildi : 01/04/2013 15:31

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Sorun sadece Wireless kullanıcılarında oluşuyorsa ilgili Accesspoint yada Wireless hizmeti sağlayan cihazın ayarlarını kontrol etmenizi öneririm.DNS  sunucudan kaynaklanan bir sorun olsaydı bütün kullanıcıları etkilerdi diye düşünüyorum.

Gönderildi : 03/04/2013 01:05

(@MetinOzkan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

AP ayarlarına da baktım bir hata gözükmüyor. Aynı accces point ile biçok laptop bağlanıyor ama diğerleri hata vermedi, yada henüz vermedi. Hata veren kullanıcılarda event viewer da ortak olarak netbt 4321 ve dns client event hatası veriyor. buyüzden dns e yöneldim.

Merhaba,

Sorun sadece Wireless kullanıcılarında oluşuyorsa ilgili Accesspoint yada Wireless hizmeti sağlayan cihazın ayarlarını kontrol etmenizi öneririm.DNS  sunucudan kaynaklanan bir sorun olsaydı bütün kullanıcıları etkilerdi diye düşünüyorum.

Gönderildi : 03/04/2013 14:20

Paylaş: