Forum

server 2012 remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2012 remote deskop uyarısı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@recepsonmez)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar 2012 serverım var cal lisanlarını girdim her seyi tamam ama oturum acılınca yan tarafta uyarı çıkıyor uzak masa üstü lisansı ....gün sonra dolacak uzak masa üstü lisanas modunu ve lisans sunucusu belirlemekk için rd baglatı aracısı sunucusunda sunucu yöneticisini kulalnın diye uyarı cıkyor.2008 serverda yapıyordum ama 2012 serverda bulamadım bilen arkadaşlar varsa yardım ederse sevinirim

Gönderildi : 27/03/2013 18:54

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Adımları doğru uyguladıysanız sıkıntı olmaması lazım.Aşağıda linkteki adımlar ile karşılaştırıp tekrar deneyin bence.Yine olmazsa Microsoft müşteri hizmetleri size yardımcı olacaktır.

http://www.techieshelp.com/windows-server-2012-install-and-configure-remote-desktop-services/ 

Gönderildi : 27/03/2013 19:50

(@recepsonmez)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yanlız burdakinde etki alanı istiyor ben workgrupla calısmak istiyorum

Gönderildi : 27/03/2013 20:31

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Workgroup ortamında remote desktop kullanmak 2012 ile pek elverişli değil.Microsoft ile görüştüğümde workgroup ortamında sadece powershell ile çok kısıtlı bir şekilde yönetilebileceği bilgisi aldım.Kısacası remote desktop kullanacaksanız domain ortamı olması gerekli.Ayrıca domain controller olan makine üzerine remote desktop rolü kurulumu artık yapılamıyor.Hyper-V ile ikinci bir makine kurup remote desktop rolünü bunun üzerinde çalıştırmalısınız.

Gönderildi : 27/03/2013 21:00

(@ServetAtasoy)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Uzman arkadaşların tecrübelerine sizi daha iyi bir sistem yapısına yönlendirecektir fakat aynı sorunu bende yaşamıştım. Çözüm çok basit.

Uzak masaüstü lisans sunucuları alanına çift tıklayın.

Açılan pencerede, belirtilen lisans sunucuları kısmında sizde bir şey gelmecektir. Ekle butonuna basarak devam ediyoruz.

Soldaki alanda sunucunuzun adı çıkacak ve sağ tarafa belirtilen lisans sunucuları alanına eklediğiniz takdirde sorununuz giderilmiş olacaktır.

Gönderildi : 28/03/2013 01:27

(@recepsonmez)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2012 serverda bu yeri bulamdım 2008 serverda ordan yapıyorduk ama 2012 onu aradım aradım bulamadım

Gönderildi : 29/03/2013 21:09

Paylaş: