Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 enp

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@beytullahkayis)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle soruma başlamadan hakan uzuner hocama tşk ederim  lise3 öğrencisiyim  mesleklisesi bilgisayar programcılığı okulda 3 yıl içinde hiç bir şey öğrenmedim neden öğrenmedim eğitim sıfır. hakan uzuner hocamın makalelerini okuya okuya bişeler yapmaya çalışıyorum

windows server 2008 enp kurdum bilgisayarıma statik ip yok bilgisayarıma bir ip çaktım vede dns adresi olarak sabitlediğim ip kullandım vede bilgisayarımın adını server olarak değiştirdim sonra active directory kurdum başlat çalıştır (dcpromo  komutu ile ) hakan hocamın  makalelerinin birinde dns oluştururken  beyaz.local  yazdım active directory ve dns kurdum.(beyaz.local) adında bir etki alanı sorunsuz oluştu . arkadasımdan ödünç aldığım leptobu beyaz lokal adında oluşturduğum etki alanına kaydettim (active directory user add computer kısmından bir kullanıcı adı oluşturdum etki alanına aldığım bilgisayardan giriş yaptım .

benim sorum şu etki alanına aldığım domaine aldığım bilgisayarda ben sadece yazıcı ayarları barkot ve birde kullanacağım programın masa üstünde simgesinin olmasını istiyorum clientte bu ayarı nasıl yapabilirim.(bu benim için çok önemli hocam bana feci gıcık kaptı hiç bir şey öğretmiyorsunuz dedim 4 yıl boyunca koyun gibi gidip geliyoruz excel word başka bişe öğretminiyonuz dedim hocamla dikleştik formdaki bütün arkadaşalrdan ayrdım bekliyorum saygılarımla

Gönderildi : 23/03/2013 23:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Client tarafında yapmak istediklerinizi biraz daha açıklayıcı şekilde yazar mısınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/03/2013 02:11

(@beytullahkayis)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

beyaz.local diye bir etki alanım var domainde işte bu alana aldığım bilgisayarda start menüsü sistem saati  programlar  gibi standartları serverdan kapatmak istiyorum user şifresiyle oturum açtığında sadece benim istediğim programın kısayolunu açıcak işlem görücek[:|]

bunu bir makalede okudum grup oluşturarak group polcy managament  kısmından yapıldığını duydum denedim kısıtlanmasını olmadı oluşturduğum grubu kısıtlamaya çalıştım olmadı yardımınızı bekliyorum saygılarımla

Gönderildi : 24/03/2013 16:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Aynı konuyu 2 kez açmışsınız http://www.cozumpark.com/forums/thread/376034.aspx  burada sorunuza yanıt verdim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/03/2013 17:34

Paylaş: