Forum

domain olmayan sunu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain olmayan sunucuma uzak erişimde acess is denied

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşalar merhabalar;

domain yapısı olmayan sunucuma uzak erişimde kullanıcı admımı ve şifremi giriyorum access is denied deyip oturum açmıyor. firewall kapalı, administrator kullanıcısı ile bağlanmaya çalışıyorum member of da remote desktop user ekli neden böyle bir şey yapar bilgisi olan var mı

Gönderildi : 22/03/2013 14:06

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kullanıcı adını nasıl yazıyorsunuz? Sadece administrator yazıyor iseniz bağlandığınız cihazın administrator hesabı olarak algılar ve yetki hatası verir. Bu nedenle sunucuadı\administrator şeklinde yazarak deneyiniz.

Gönderildi : 22/03/2013 14:48

(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam domain olmadığı için serverismi\administrator ve sunucuismi\kullanıcı (admin yetkli)

ayrıca local policy den allow logon through remote desktop services de kullanıcıları ekledim hala access denied

Gönderildi : 22/03/2013 15:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Admin yetkili kullanıcı yerine direk administrator hesabı ile bağlanabiliyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/03/2013 19:21

Paylaş: