Forum

net use şifre kayde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

net use şifre kaydettirme sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,239 Görüntüleme
(@FarukGUL)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Normalde böyle bir konu var ama benim sorunumun çözümü içerisinde bulunmamakta. 

net use ile parolayı kaydetmek istiyorum. buda /SAVECRED parametresi ile oluyor.

"net use \\paylasim\paylas /SAVECRED /PERSISTENET:YES" komutu ile bu işlemi başarıyorum. Entere bastıktan sonra manuel olarak kullanıcı adı ve şifre istiyor.  Fakat kullanıcı adı şifreyi de otomatik eklesin istiyorum. Normalde bağlantı "net use \\paylasim\paylas /USER:kullaniciadi sifre" şeklinde kuruluyor ama şifreyi kaydetmiyor. mantıken /SAVECRED parametresini de ekleyince kaydı da yapması gerekiyor. Fakat /USER parametresi ile /SAVECRED parametresi aynı satırda kullanılmıyor ve çakışan anahtar hatası veriyor. O halde nasıl tek satırda bağlantıyı kurup şifreyi de kaydettirebilirim ? iki kere komut da girsem olur. Önce şifre ile bağlantı kurdum("net use \\paylasim\paylas /USER:kullaniciadi sifre"), sonra savecred li parametreyi girdim("net use \\paylasim\paylas /SAVECRED /PERSISTENET:YES") bu sefer şifre sormadan işlem tamamlandı dedi ama şifre kaydolmadı.

Gönderildi : 16/02/2013 12:30

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Merhabalar ;

Domain ortamı varmı evet ise şu şekilde denermisiniz .

net use Z: \\server\paylasim /user:domain\username password

http://www.artibilisim.com

Gönderildi : 17/02/2013 21:17

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Network diski kullanıyorum. Serverde active directory kurulu. fakat clientler domaine bağlı değil. Yazdığınız şekilde parolayı kaydetmiyor Birol bey.

Gönderildi : 18/02/2013 18:10

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

domain yok ise domain yerine karsi makinanın adini yazabilirsiniz

Gönderildi : 18/02/2013 18:14

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu anlatamadım sanırım. Bağlanmak istediğimde bağlanabiliyorum zaten. benim amacım şifreyi "control userpasswords2" altındaki kayıtlı parolalara  kaydetmek. "net use \\paylasim\paylas /SAVECRED /PERSISTENET:YES" komutunu yazdıktan sonra bana user ver password soruyor. onları elle girdiğimde bakıyorum ki kaydolmuş. Burda bi sıkıntı yok. Kullanıcı adı ve parolayı da bu komut satırına eklemek istiyorum ben. enter butonuna bastığımda kaydolsun istiyorum. ama yukardakı komutu çalıştırınca kullanıcı adı girin diyor, giriyorum enter yapıyorum. Şifre istiyor giriyorum enter yapıyorum. Bu enterlerle uğraşmak istemiyorum tek komut satırına herşeyi girmek istiyorum. böylece bir bat dosyası yapmak istiyorum. makinelerden bat dosyasına tıklamak yeterli olsun. eğer kullanıcı adı şifreyi elle gireceksem tekrardan bir anlamı kalmıyor pek.

Gönderildi : 20/02/2013 11:42

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yukarıda Birol arkadasımızın yazdıgı syntax ile istediğiniz sekilde kullanılıyor zaten 

Gönderildi : 20/02/2013 14:22

(@rizasahin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

teşekkürler işe yaradı sağolasın..

Gönderildi : 21/02/2013 00:05

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Syntax doğru. bağlantı kuruluyor. bilgisayara ağ sürücüsü olarak ekleniyor fakat oturum kapatıp açınca ağ sürücülerine bağlanılamadı hatası alıyorum ve de windows parolalarında kayıt da yok zaten. 

Gönderildi : 21/02/2013 12:02

Paylaş: