Forum

Active Directory Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Kurulumunda Hata

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
659 Görüntüleme
(@halitkara)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, daha önce böle hata almamıştım çözemedim sorunu aldığım hata kodu aşağıdaki gibi : 

Server 2008 R2 Active Directory  kurulumuna başlarken:

“The local Administrator account becomes the domain Administrator account when you create a new domain. The new domain cannot be created because the local Administrator account password does not meet requirements. Currently, a password is not required for the local Administrator account. We recommend that you use the net user command -line tool with the /passwordreg:yes option to require a password for this account before you create the new domain; otherwise, a password will not be required for the domain Administrator account.” 

Password policy’i, aşağıdaki gibi yaptım.

* 24 passwords remembered
* 42 days max password age
* 1 day min password age
* 7 characters Minimum password length
* Password must meet complexity requirements

Bu işlemlerden sonra,cmd üzerinden aşağıdaki komutları çalıştırdım

net user administrator <parola> /passwordreq:yes
gpupdate /force

yine aynı hatayı alıyorum.başka nasıl bir işlem yapmam gerekiyor.? 

Gönderildi : 31/01/2013 20:57

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

<parola> kısmına kompleks bir şifre yazıyor musunuz? 

Örneğin, net user administrator P@ssword1 /passwordreq:yes şeklinde?

Group policy tarafını düzenleyip gpupdate /force yaptıktan sonra bu komutu çalıştırın.

Gönderildi : 31/01/2013 21:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

policy olarak default domain policy ve default domain controller policy ayarlarını aynı sekilde yapmalısınız

Gönderildi : 01/02/2013 00:31

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

basalt/çalıştırda gpedit.msc yazarak group policy management i açın. computer configuration/windows settings/security settings/account policy/password policy e gelerek buradaki ayarları yapmanız gerekiyor sonrasında bir restart yapın. fakat hiç bir clicki kaldırmayın. disable yapın ama kaldırmayın.. birde Password1 gibi complex parola kullanmanız durumu kurtarıcaktır.

Gönderildi : 01/02/2013 00:59

(@halitkara)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim cevaplarınız için kompleks bir şifre girmiştim.kendi adımla admin seviyesinde user profil oluşturmuştum.kaldırıp o hesabı  administrator olarak açınca serverı o hatayı almadım.

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 01/02/2013 12:29

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

teşekkür ederim cevaplarınız için kompleks bir şifre girmiştim.kendi adımla admin seviyesinde user profil oluşturmuştum.kaldırıp o hesabı  administrator olarak açınca serverı o hatayı almadım.

iyi çalışmalar. 

Rica ederiz,iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 01/02/2013 16:32

Paylaş: