Forum

File Server migrati...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server migration Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. server 2003 üzerindeki file server ımı server 2008 r2 ye file server migration toolkit ile taşınmasını yaptım. taşınma sırasında bir sorun çıkmadı hatta sonrasındada sorun çıkmadı ama dikkatimi çeken birşey var . taşınan dosyaların izinlerine baktığımda sadece administrator görünüyor. security ye bakıyorum kimse yok effective permissions da bakıyorum tek tek kullanıcıları yazıyorum yetkileri var görünüyor. ama neden security ya da sharing kısmında kimse görünmüyor. fikri olan var mı ?

Gönderildi : 19/01/2013 15:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

2003 file server üzerinde regeditten share ve security izinlerini tutan regedit anahtarlarını export edebilirsiniz. daha sonra export ettiniğiniz bu regedit anahtarlarını 2008 r2 üzerinde import ederseniz bütün izinler gelecektir. 

Gönderildi : 20/01/2013 18:05

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

2003 file server üzerinde regeditten share ve security izinlerini tutan regedit anahtarlarını export edebilirsiniz. daha sonra export ettiniğiniz bu regedit anahtarlarını 2008 r2 üzerinde import ederseniz bütün izinler gelecektir. 

Mümin Hocam cevabınız için teşekkürler. Bu import etmem gereken regedit kayıtlarına nereden ulaşabilirim ? yönlendirebileceğiniz bir makale ya da örnek var mı ? 

Gönderildi : 21/01/2013 12:22

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Shares

buradaymış arkadaşlar.  

Gönderildi : 26/01/2013 00:55

Paylaş: