Forum

Google app den AD k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google app den AD kullanıcı senkr.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@MehmetTEMEL123)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Google App hizmetini alıyoruz, yaklaşık 400 üyemiz burda bulunmaktadır ve gruplara halindedir. Bu üyelerimizin buradan active directory ye aktarıp (bunu yaptık) şifre senkronisazyonunu otomatik sağlamak istiyoruz. Google app de şifre değiştiren kullanıcı otomatik olarak AD de şifresini değiştirniş olsun veya tam tersi?
Google app ile çalışması olan yöneticisi olan herhangi bir arkadaş mevcutmudur aramızda? 

Gönderildi : 15/01/2013 15:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Google böyle bir destek sunuyor mu?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/01/2013 15:15

(@MehmetTEMEL123)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Google app kulannan kimseler yok mudur acaba?

Gönderildi : 16/01/2013 19:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Google app kulannan kimseler yok mudur acaba?

Şu an ofis 365 bulut kullanıyorum ve böyle bir hizmeti var. Bir ara google apps testi yapmıştım. Outllok ile senkronize olması için outlook sync tool var ama active directory ile ilgili olarak bir tool duymadım. Son zamanlarda geliştirmeler olabilir. http://www.globalit.com.tr/  ile iletişim kurabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/01/2013 00:39

Paylaş: