active directory 20...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory 2008 terminaller arasında uzak masaüstü bağlantısı yetki sorunu için yardım rica ediyorum  

  RSS
adem deniz
(@ademdeniz)
Üye

server 2008 active directory kurulu sistemimde terminaller bir birine uzak masaüstü bağlantısıyla bağlanmak istediğinde domain user olarak bu işlemi gerçekleştiremiyorum terminalleri domain admins olarak ayarladığımıda bağlantıyı kurabiliyorum ama bu seferde yetki sorunu yaşıyorum domain users olarak bu işlemi gerçekleştirebilirmiyim ?

Alıntı
Gönderildi : 15/01/2013 12:33
S.Ahmet Taşova
(@S.AhmetTasova)
Üye

[quote user="yakamoz65"]server 2008 active directory kurulu sistemimde terminaller bir birine uzak masaüstü bağlantısıyla bağlanmak istediğinde domain user olarak bu işlemi gerçekleştiremiyorum terminalleri domain admins olarak ayarladığımıda bağlantıyı kurabiliyorum ama bu seferde yetki sorunu yaşıyorum domain users olarak bu işlemi gerçekleştirebilirmiyim ?[/quote]

Group policy üzerinde computer conf\security settings\user right assigment bölümünde allow log on trough terminal services seçeneğine kullanıcılarınızı eklemeniz gerekiyor.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc758613(WS.10).aspx

 

Selamlar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2013 17:57
deniz kara
(@denizkara)
Üye

hocam sorunun sahibi benim kullanıcı kaynaklı bir sorun yaşadım şuanda bu kullanıcıyla siteye üye olabildim konuyla ilgilide çok zaman geçti teşekkür edemedim kusura bakmayın 

yazdığınız cevapta terminaller servera rdp yapabilmesi için fakat benim sorum terminaller birbirine rdp yapabilmesini sağlamalıyım bunu nasıl yapabilirim  ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2013 12:47
S.Ahmet Taşova
(@S.AhmetTasova)
Üye

Merhaba ;

 

Uzaktaki makinede remote desktop users a eklemeniz gerekir. Yada o kullanıcıyı remote izin verdiğiniz yerde bulunan remote users a eklemeniz gerekir.

 Selamlar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2013 13:36
Paylaş: