Forum

win 7 IIS Yetkilend...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 7 IIS Yetkilendirme Yola erişim doğrulanamıyor

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,536 Görüntüleme
(@kaanalkan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle foruma yeni katıldım ve kural hatası yaparsam şimdiden özürdilerim öncelikle derdimi sizlere bu işe yeni başlamış biri olarak anlatmaya calışacağım işyerim için kendi bilgisayarıma 2 adet web sitesi kurmaya kara verdim bir yere kadar bazı şeyleri aştım (kendimce) bilgi vermem gerekirse forumda derdime çare aradım ve bulamadım. ilk önce şu adresteki gibi ( http://www.seyretogren.com/video/windows-7-uzerine-iis-7-kurulumu.html ) win7 ultumate kullanıyorum içine bir program aracılığı ile wwwklosörüne  web sitesi kurup attım biraz internette araştırmalarım sonucu yayınlamaya karar verdim modemimin portlarını bilgisayara yönlendirdim 2 adet te web sitesi alan adı aldım ve bunları statik olan ip numarama yönlendirdim şu bakımdan eminimki port yönlendirme ve alan adım çalışıyor onuda appserv diye bir program kurup o şekilde siteyi yayınlaya biliyordum ama ben bunu ııs üzerinden 2 ve daha fala site yayınlamak istiyorum ilk karşılaştığım sorunda   win 7 IIS ( Yetkilendirme Yola erişim doğrulanamıyor ) hatasını 2 haftadır aşamıyorum bilgisayarıma 2 kez format attım farlı sitelerlerden değişik IIS kurma yöntemleri ile kurulum yaptım ama aynı hatayı birtürlü aşamadım bu hatayı tam olarak ayarları sına dediğimde alıyorum ve sitemin yayınlanmama sebebini buna bağladım düşüncem bu yönde bilgisayarımdan birde host defterini biraz karıştırarak

pc:ip no         -          alan adlarım

192.168.1.204   www.**sactasarim.net
192.168.1.204  
**sactasarim.net
192.168.1.204   *****sactasarim.net/index.htm

şeklinde ayarlamalar yaptım ve internet explorere alan adını yazınca kendi bilgisayarımda 2 farklı web adresini çalıştırabiliyorum 

ama ufacık bir program olan appserv ile sitemi internette yayını verebilirken IIS ile bu işi başaramadım 

şunuda eklemek isterimki www klosöründen özelliklerden  izinleride tam denitim olarak verdim nerede hata yapıyorum çaresiz kaldım

sizlerin yardımını bekliyorum hatam varsa affola saygılarımla.

Gönderildi : 10/11/2012 00:40

(@kaanalkan)
Active Member
Konu başlatıcı

ustalardan yardım bekliyorum

Gönderildi : 10/11/2012 19:55

(@kaanalkan)
Active Member
Konu başlatıcı

Ustalarda bi yardım bekliyorum xmap veya appserv kullanmak değil amacım win serveri öğrenmek saygılarımla konu güncel

Gönderildi : 10/11/2012 22:19

(@kaanalkan)
Active Member
Konu başlatıcı

Konu Güncel

Gönderildi : 11/11/2012 04:21

(@kaanalkan)
Active Member
Konu başlatıcı

konu hala güncel

Gönderildi : 12/11/2012 11:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0

resimdeki gibi IIS web sitesinin application özelliklerinden AppPool identity 'i NetworkService olacak şekilde değiştirmek suretiyle tekrar dener misiniz. Ayrıca ilgili klasöre IUSR kullanıcısı (read only) izni ile ekleyerek de bakabilirsin.

ayrıca ingilizce olarak şu kaynağa bakabilirsiniz.
http://www.iis.net/learn/manage/configuring-security/application-pool-identities

iis7

Gönderildi : 12/11/2012 13:19

(@kaanalkan)
Active Member
Konu başlatıcı

sağolun hemen deneyip sizide bilgilendiricem cok sağolun

Gönderildi : 13/11/2012 00:27

(@kaanalkan)
Active Member
Konu başlatıcı

Tüm Denemelerime karşın bir sonuç alamadım en son artık bilgisayarımı iis 2008 kurucam sanırım appserv gibi basit bişi ile internete yayın yapabiliyorum ama iis ile başaramadım saygılarımla konu hakkında bilgisi olanlardan yorum alabilirim soruna cözüm aramaktayım

Gönderildi : 13/11/2012 06:58

(@kaanalkan)
Active Member
Konu başlatıcı

ustalardan yardım bekliyorum

kendi soruma kendim yanıt buldum sonucuda yazaıyorum arkadaşlar yinede yardımcı olan arkadaşa cok teşekkürler

sorun

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Windows Güvenlik Duvarı   güvenlik duvarını kapatınca siteyi yayına açabildim saygılarımla kolaygelsin.

Gönderildi : 24/11/2012 19:21

Paylaş: