Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@ruzgarbozkurt)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

biz iki hastane birleşiyoruz araya fiber çektirdik yan yana 2 hastaneyiz fiber olmazsa ttnet in arka planda gdat yada vpn yapması gerek dimi 

1) 192.168.10.1 server ip si ile 10.10.170.5 ip li serverler arası child domain yada adc olurmu yoksa

ikiside aynı class ta toplanmalı

2) ayrı iki kurulu domaini yani mesela rüzgar.local fırtına .local domainlerini nasıl birleştiririz child domainle olurmu

domain kurulu bi serverde dcpromo yazıp çalıştırıp üzerine child domain kurlması halinde sorun olurmu yapı değişirmi

yada farklı bi yöntemi varmı

3) merhaba arkadaşlar ben bi konuyu merak ediyordum bir domaini başka bir domainin alt domaini olarak nasıl bağlarız

detaylı bir bilginiz varsa bekliyorum aynı ip bloğunda olurmu olmazsa iki faklı dış ip numarasına sahip lokasyonu nasıl bağlarız

Gönderildi : 09/11/2012 20:20

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

İki network arasında veri iletimi var ise her iki seçeneğide teknik olarak yapabilirsiniz. Fakat her iki rolün kullanım amacı farklı olduğundan dolayı yapınıza en uygun olana karar vermeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 09/11/2012 21:44

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

2) ruzgar.local ve firtina.local farklı 2 domain bu nedenle child olmaz. 2 domain i ancak trust ile birbirine bağlayabilirsiniz. Yada domain in birini kaldırıp diğerine child olarak ekleyebilirsiniz. Örneğin 1.nci domain ruzgar.local olur, 2.nci domaini firtina.ruzgar.local olarak child yapabilirsiniz.

3) bunun adı child domain diye geçiyor. Makale ve videolar kısmında arama yaparsan döküman ve videoları bulursun. Aynı ip bloğunda da olur farklı lokasyonlarda da olur. Fakat bu ip bloklarının birbirlerine erişebiliyor olması gerekir.

Not: Konuyu tek bir postta takip ederseniz daha kolay cevap alırsınız. Aynı konuya ait 4 farklı postunuz var.  Kaç bilgisayarlık networklerden bahsediyorsunuz, 2 hastanenin arasındaki mesafe nedir, binalar birbirini görüyormu vs. detaylı bilgi verirseniz daha doğru bir çözüm üretilebilir.

Gönderildi : 10/11/2012 00:40

(@ruzgarbozkurt)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet birden fazla açtım ya şöle söleyim yan yana 2 hastane var ikisinde de kendi domainleri kurulu hastaneler birleşcek

tabi domainlerde en mantıklı şekilde ve en hızlı şekilde nasıl olur iki bina arasına fiber çektirdik

ip bloklarımızda farklı ttnetin arka planda bizi vpn yapması gerekmez heralde fiber çekerek birleştircez çünkü kısaca bu birleşmeyi nasıl yaparım detaylı bilgiye ihtiyacım var

Gönderildi : 10/11/2012 01:36

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

2 network arasında fiziksel olarak baglantı saglandıktan sonra

2 domain için birbirine trust tanımlayıp sonrasında kullanıcılar ve bilgisayarlar seilecek olan bir tanesine migrate edilebilir  .

10.10.170.x benim ip standardıma benziyor bu arada 🙂

Gönderildi : 10/11/2012 02:12

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kaç bilgisayardan bahsediyorsunuz? Hastanelerde kullanılan uygulamalar nelerdir (Exchange, hastane programı, sql vs...) Bu uygulamalar birleşecekmi yoksa ayrı ayrı devammı edecek? Bence profesyonel destek alın ve bu işi projelendirtin. Yapıyı detaylı olarak inceleyip projelendirmeden söylenecek herşey havada kalır.

Konu burada devam ediyor:

http://www.cozumpark.com/forums/358120/ShowThread.aspx#358120

Gönderildi : 10/11/2012 02:14

Paylaş: