Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 pxe-MOF :exiting PXE rom hatası acil bilenler içeri

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
997 Görüntüleme
(@omerkiziltas)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle konuyu okuyan herkeze selamlar arkadaşlar... ben win server 2008 deployment services üzerinden bir networkdaki  makinalara format çekip işletim sistemi kurmak istiyorum server üzerindeki ayarlamaları yaptım dhcp serverı vs.. hepsini yaptım fakat clientleri lan boot üzerinden reset çektiğimde client açılırken pxe-MOF :exiting PXE rom böyle bir hata veriyor ve sonra normal işletim sistemini açıp devam ediyor kurulum menüsü gelmiyor bu konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim

Gönderildi : 08/11/2012 18:20

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

öncelikle konuyu okuyan herkeze selamlar arkadaşlar... ben win server 2008 deployment services üzerinden bir networkdaki  makinalara format çekip işletim sistemi kurmak istiyorum server üzerindeki ayarlamaları yaptım dhcp serverı vs.. hepsini yaptım fakat clientleri lan boot üzerinden reset çektiğimde client açılırken pxe-MOF :exiting PXE rom böyle bir hata veriyor ve sonra normal işletim sistemini açıp devam ediyor kurulum menüsü gelmiyor bu konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim

Merhaba, Boot image'ınızı görmüyor gibi gözüküyor. İsterseniz aşağıdaki linki tıklayarak portalımızdaki WDS dökümanlarını inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=wds&a=1  

Gönderildi : 08/11/2012 18:55

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle yorumunuz için tşk ederim verdiğiniz linkteki konuya baktım kurulum birebir aynı yaptım zaten ama yinede aynı hatayı veriyor acaba client lere herhangi birşey girmem gerekiyormu clientler aynı domainde domainden miçıkarsam artık aklımada birşey gelmiyor cok enteresan bir sorun acronis den de yapmaya çalıştım ordada tftp open error time out hatası veriyordu 

Gönderildi : 08/11/2012 19:10

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

öncelikle yorumunuz için tşk ederim verdiğiniz linkteki konuya baktım kurulum birebir aynı yaptım zaten ama yinede aynı hatayı veriyor acaba client lere herhangi birşey girmem gerekiyormu clientler aynı domainde domainden miçıkarsam artık aklımada birşey gelmiyor cok enteresan bir sorun acronis den de yapmaya çalıştım ordada tftp open error time out hatası veriyordu 

Client'ların PXE boot u destekliyor olması lazım. Network desteği ile boot ettirdiğinizde normal şartlar altında DHCP, Boot image vb. ayarlarınız OK ise Boot Menüsüne girmesi lazım. Tam çıkan hatayı ekleyebilir misiniz? Screenshot falan alabilir misiniz?  

Gönderildi : 08/11/2012 19:51

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tabiki tam hatanın resmini çekim ve yanlız ben bunu birebir yapıyorum bilginiz olsun yani elimde bir windows server 2008 r2 kurulu bir serverım var yaınmda da 2 tane client bilgisayarım var onların üstünde direkman deniyorum:) resmide size birazdan burada paylaşim görüntüyü çeker çekmez

Gönderildi : 08/11/2012 21:17

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

erdem hocam görüntüyü buradan ekliyemedim isterseniz emeal adresinizi verin gönderim size görüntüyü

Gönderildi : 10/11/2012 19:25

Paylaş: