Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 deployment services Yardım Acil

15 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@omerkiziltas)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar windows server 2008 deployment services üzerinde bir networkdaki tüm bilgisayarlara aynı anda format çekiliyor bununla ilgili dökümanlar var fakat sanırım bir kaç yerde eksik var dökümanlarda şimdi deployment de roles ekliyorum client deki bilgisayarları pxe moduna getiriyorum reset çekiyorum fakat makinalar serverı görmüyor restten sonra dhcp server olarak algılamıyor bunun için extradan bir ayar yapmam gerekiyor mu

Gönderildi : 05/11/2012 21:09

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhabalar öncelikle forum kuralları gereği başlığınızı değiştiriniz.

wds i kurduğunuz server üzerinde aynı anda dhcp de mevcut mu ? eğer öyleyse wds servisini açarak serverin üzerinde özelliklere gelerek dhcp tabındaki 2 sekmenin işaretli olup olmadığına dikkat edin.

Gönderildi : 06/11/2012 10:49

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim ve size meal çektim meale de bakarsanız sewinirim

Gönderildi : 06/11/2012 15:52

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle yaptıgınız yorum için tşk ederim size birde meal gönderdim onada bakarsanız cok minnettar kalırım 

Gönderildi : 06/11/2012 16:12

(@davuteren)
Noble Member

Mail mi gönderdiniz anlamadım ? bana gelen bir mail henüz yok. sorularınızı buradan sormaya devam ederseniz sevinirim. bu problemi yaşayan diğer arkadaşlarada yön göstermiş oluruz değil mi. iyi çalışmalar

Gönderildi : 06/11/2012 19:35

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam meali sizin hotmail hesabınıza gönderdim bu arada kurulumu baştan sıfırdan yapacam birde böyle deniyim

Gönderildi : 06/11/2012 20:10

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam bu seferde domain oluştururken windows server 2008 r2 hata veriyor hata tam olarak şöyle yazıyor

The local administrator accouynt becomes the domain administrator account when you createe a new domain.the new domain cannot be created bcause the locak administrator account passsowrd does not meet requirements

currently a password is not required for the local administrator account

we recommend that you use the net user command line tool with the /passwordreq:yes option to require a password for this account before you create the new domain otherwise a password will not be required for the domain administrator account.

bunu yazıyor ve ok diyince de kapanıyor hocam şifre oluşturuyorum administrator şifrresi ama yine aynı hatayı veriyor  ne yapmam lazım? 

Gönderildi : 06/11/2012 23:01

(@davuteren)
Noble Member

şifreyi Password1 verip denermisin

Gönderildi : 07/11/2012 10:35

(@davuteren)
Noble Member

parola complex olmalı, içerisinde büyük ve küçük harf, sayı ve !* gibi ifadelerin olması gerektiğine dair yani komplex parola politikası uygulamadığın için kurulum yapamıyorsun. bu yüzden Password1 verirsen eğer admine kurulumu gerçekleştirebilirsin

Gönderildi : 07/11/2012 10:37

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam kurulumu falan yaptım domain oluşturdum serverın configirasyon ayarlarını yaptm client i bot menüsünden lan olarak açılmasını ayarladım fakat client teki bilgisayar açılırken DHCP .... diyor 5dk falan bekliyor sonra kurulum kısmına geçmiyor neden acaba dhcp server ile ilgili birşey yapmam mı gerekliyor extradan

Gönderildi : 07/11/2012 18:03

(@davuteren)
Noble Member

WDS üzerindeki DHCP authorize olmamıştır. WDS uygulamasını açarak serverin üzerinde sağ tıklayarak properties i seçin sonrasında DHCP tabında dhcp ile ilgili checkboxları işaretleyin eğer dhcp server ve wds server aynı server üzerindeyse.

Gönderildi : 07/11/2012 20:02

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam hepsini yaptım client lerden kaynaklanan bir sorun olabilir clientler yükleme menüsüne geçmiyor çünkü client üzerinde bir ayar yapmam gerekiyor mu makalelerdeki tüm herşeyi yaptım baştan sonra yine aynı hatayı veriyor:(

Gönderildi : 08/11/2012 16:11

(@davuteren)
Noble Member

client üzerinde herhangi bir ayar yapmana gerek yok. sen boot.wim olarak ne kullanıyorsun ? windows AIK kurulumunu yap, .net framework 3.5 i kur sonrasında kendine bir waik cd si oluştur. ve buradaki winpe.wim dosyasını wds ine boot dosyası olarak göster bakalım çalışıyormu çalışmıyormu.

http://www.youtube.com/watch?v=_CgMpAusDPk&feature=related  buradan cd yi nasıl oluşturacağını inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 09/11/2012 02:44

(@omerkiziltas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

boot wim olarak derken hocam boot wim ben kullanmadım aık kurulumunuda yapim forumda anlatılıyordu birde öyle deniyim

Gönderildi : 09/11/2012 23:02

(@davuteren)
Noble Member

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/01/17/windows-preboot-pe-environment-cd-si-haz-rlamak.aspx

bu makaleyi uygula. cd ye yazmadan önce winpe klasörünün içerisine winpe.wim adında bir dosya oluşacak bunu wds üzerinde boot olarak ekle. açılacaktır. fakat açıldığında dos ekranı olacağı için bundan sonrasını komutlarla halletmen gerek. size bir pdf dosyası yolluyorum. incelersiniz. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/11/2012 14:11

Paylaş: