usb flash disk key
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

usb flash disk key  

  RSS
ibrahim gülen
(@ibrahimgulen)
Üye

kontrolumde 50 adet pc var her biri farklı odalarda bunlara yetkisiz kişilerin login olmalarına engel olmak istiyorum.ve en büyük sorunumda şifreleri yetkili kullanıcılarada vermek istemiyorum verdiğimde şifreler dağılıyor.bu pc leri tek bir usb ile logın olabilirmiyim .bir cok program denedim işimede yarıyor ama her pc için ayrı usb isitiyor buda bir kişinin 6 pc kullandığını düşünürsek toplamda 300 usb flaş ihtiyacı doğuyor.bu işlemi windows server üzerindede yapılabilirmi.kısaca kullanıcı usb sini kasaya taktığında sistem acılacak cektiğinde sistem logof olacak.ama bir usb ile 50 pc yi acması gerekir.

 

Alıntı
Gönderildi : 30/09/2012 03:42
Burak Vardar
(@burakvardar)
Üye

Eğer istediğiniz log on kontrolü ise her kulanıcıyı belli bilgisayarları açacak şekilde ayarlayın... Böylelikle A kullanıcısı A bilgisayarını açar B kullanıcısı B bilgisayarını açar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2012 20:17
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Merhaba,

Ortamınızda Active Directory ortamı var ise domain user olmayan kullanıcılar zaten pc ye log on olamazlar, ama şifrelerini paylaşıyorlar ise her kullanıcıya bir usb token verip pc lere tokendaki bu sertifika ile logon olmalarını sağlayabilirsiniz. Mcafee nin bu amaç ile üretilmiş ürünü bulunmaktadır, ama bir satın alma gerçekleştirmeniz gerekmektedir tabi. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2012 20:32
ibrahim gülen
(@ibrahimgulen)
Üye

merhaba 

 

 benim istediğim aslında usb token  yalnız 1 usb ile hepsini acman gerekiyor yada kapatmam mcafee hakkında detaylı bilgi alabilirmiyim.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2012 01:16
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Bahsettiğim ürünün videosu aşağıda, videonun başında server tarafında kullanıcı için token hazırlamayı ve sonrasında da kullanıcının bu token ile girişinden bahsediyor.

Bir token ile her pc ye giriş yapabiliyor musun yarın bu konu ile ilgili yazacağım, ürünü bir önceki çalıştığım yerde yaklaşık 30 kullanıcının laptop a guvenli logon olmaları için kullanıyordum, hala orada çalışan arkadaştan daha detaylı bilgi alıp dönüş yapacağım. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2012 02:57
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

hiç yapmadım fakat böyle birşeyde olabilir sanırım her bilgisayara bir kamera alıp, birde multi login face recognize programı kurarak yüz tanımlayarak o bilgisayarda oturum açmasını sağlayabilirsin diye düşünüyourm

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2012 11:07
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Tekrar merhaba,

Bahsettiğim uygulamanın eski adı Safeboot, yeni adı ise Mcafee Endpoint Protection, senin isteklerine cevap verebilecek bir program.

Ayrıca Safenet Protect Drive programına da gözatabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2012 17:05
Paylaş: