Forum

usb flash disk key

Bildirimler
Hepsini Temizle

usb flash disk key

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@ibrahimgulen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

kontrolumde 50 adet pc var her biri farklı odalarda bunlara yetkisiz kişilerin login olmalarına engel olmak istiyorum.ve en büyük sorunumda şifreleri yetkili kullanıcılarada vermek istemiyorum verdiğimde şifreler dağılıyor.bu pc leri tek bir usb ile logın olabilirmiyim .bir cok program denedim işimede yarıyor ama her pc için ayrı usb isitiyor buda bir kişinin 6 pc kullandığını düşünürsek toplamda 300 usb flaş ihtiyacı doğuyor.bu işlemi windows server üzerindede yapılabilirmi.kısaca kullanıcı usb sini kasaya taktığında sistem acılacak cektiğinde sistem logof olacak.ama bir usb ile 50 pc yi acması gerekir.

Gönderildi : 30/09/2012 03:42

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Eğer istediğiniz log on kontrolü ise her kulanıcıyı belli bilgisayarları açacak şekilde ayarlayın... Böylelikle A kullanıcısı A bilgisayarını açar B kullanıcısı B bilgisayarını açar.

Gönderildi : 30/09/2012 20:17

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Merhaba,

Ortamınızda Active Directory ortamı var ise domain user olmayan kullanıcılar zaten pc ye log on olamazlar, ama şifrelerini paylaşıyorlar ise her kullanıcıya bir usb token verip pc lere tokendaki bu sertifika ile logon olmalarını sağlayabilirsiniz. Mcafee nin bu amaç ile üretilmiş ürünü bulunmaktadır, ama bir satın alma gerçekleştirmeniz gerekmektedir tabi. 

Gönderildi : 30/09/2012 20:32

(@ibrahimgulen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba 

benim istediğim aslında usb token  yalnız 1 usb ile hepsini acman gerekiyor yada kapatmam mcafee hakkında detaylı bilgi alabilirmiyim.  

Gönderildi : 01/10/2012 01:16

(@Burakistanbullu)
Reputable Member

Bahsettiğim ürünün videosu aşağıda, videonun başında server tarafında kullanıcı için token hazırlamayı ve sonrasında da kullanıcının bu token ile girişinden bahsediyor.

http://www.youtube.com/watch?v=saf3-vElRII

Bir token ile her pc ye giriş yapabiliyor musun yarın bu konu ile ilgili yazacağım, ürünü bir önceki çalıştığım yerde yaklaşık 30 kullanıcının laptop a guvenli logon olmaları için kullanıyordum, hala orada çalışan arkadaştan daha detaylı bilgi alıp dönüş yapacağım. 

Gönderildi : 01/10/2012 02:57

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

hiç yapmadım fakat böyle birşeyde olabilir sanırım her bilgisayara bir kamera alıp, birde multi login face recognize programı kurarak yüz tanımlayarak o bilgisayarda oturum açmasını sağlayabilirsin diye düşünüyourm

Gönderildi : 01/10/2012 11:07

(@Burakistanbullu)
Reputable Member

Tekrar merhaba,

Bahsettiğim uygulamanın eski adı Safeboot, yeni adı ise Mcafee Endpoint Protection, senin isteklerine cevap verebilecek bir program.

Ayrıca Safenet Protect Drive programına da gözatabilirsin.

Gönderildi : 01/10/2012 17:05

Paylaş: