Forum

SERVER 2008 RDP ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SERVER 2008 RDP ÜZERİNDEN UYGULAMA ÇALIŞTIRMA

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@SuleymanOztunc)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Bütün uygulama ve dosyalarımı hatta , oyun exe, lerimi sunucu üzerinden çalıştırsamda bazen hatalar alıyorum, bunun için önerebileceğiniz kesin bir çözüm varmı. 

Şimdiden teşekkür ederim  

Gönderildi : 27/09/2012 00:33

(@mustafaergul)
Gönderiler: 12
Active Member

aldığınız hataları anlatırsanız çözüme daha çabuk gidilebilir.

Gönderildi : 27/09/2012 00:40

(@SuleymanOztunc)
Active Member
Konu başlatıcı

Aslında tam olarak ben şunu yapmaya çalışıyorum, uygulamalar yada oyunları sunucum üzerine kurup oradan NFS paylaşım sayesinde ağdaki bir bilgisayar üzerinden oynamak.  Ama kimi oyunlarda kodlama ve güvenlik hataları alıyorum,, bu arada alakanız için sağolun,ben giriş seviyesinde bir bilgiye sahibim bu yüzden yardımınız değerli 

Gönderildi : 27/09/2012 14:02

(@SuleymanOztunc)
Active Member
Konu başlatıcı

Çözüm yok sanırım kimseden cevap gelmedi, yada olanaksız bir işlem

Gönderildi : 28/09/2012 17:10

(@mustafaergul)
Gönderiler: 12
Active Member

aldığınız hatanın resmini yükleye bilirseniz size yardımcı olacağım bu konu hakkında belki güvenlik duvarı yada izin hakları yüzünden yapabilir. iyi günler

Gönderildi : 28/09/2012 20:23

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

Bahsettiğiniz mantıkla başarım sağlayamazsınız. Şuan ki oyunların çoğunluğu direk sistem kaynaklarına erişmelidir, ağ üzerinde ki sharing den bunları çalıştıramazsınız diyerek kısa özet geçmiş olalım, bir çok problem yaşarsınız. Sanırım internet cafe benzeri işletiyorsunuz. Bu tip bir amaç için ancak Linux üzeri Storage kullanarak client'ların data havuzunu tek bir noktadan kullanması şeklinde çözümler mevcut ancak oyunlar uzak masaüstünden değil client'ların kendi donanım kaynaklarını kullanarak çalışır yine bunları araştırabilirsiniz. İş oyuna gelince sistemler değişir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2012 21:49

(@AkinAkdeniz)
Gönderiler: 163
Estimable Member

Merhaba,

Standart kullanıcı RDP yaptığında sadece belirttiğim program çalışsın istiyorum. Bunu başardım sorun yok. Ancak Administrator veya admin yetkisi verdiğim bir kullanıcı RDP yaptığında normal desktop gelsin istiyorum. Şu an hangi kullanıcı ile logon olursam olayım çalışmasını istediğim program çalışıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? 

Gönderildi : 29/11/2014 21:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba,
Forum kuralları gereği konu başlığınızın tamamının büyük harflerden oluşmamasına dikkat ediniz.  

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/11/2014 17:07

(@AkinAkdeniz)
Gönderiler: 163
Estimable Member

Rıza hocam başlık çok önceden açılmış. Aynı konuda fazla başlık açılmamış olsun diye mevcut başlığı devam ettirdim. 

Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlarımıza teşekkür ederim.  

Gönderildi : 30/11/2014 23:22

Paylaş: