Forum

windows 2008 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 server tarih formatı problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@mehmetarvas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Şöyle bir sıkıntım var. Geliştirdiğim asp.net uygulamaları windows 2003 servera publish edip sorunsuz kullanıyordum. geçen hafta windows 2008 server kurduk ve kodlarımızı buraya publish ettik, fakat bundan sonra uygulamalarımdaki tüm metin kutularının tarih formatı , para birimi formatları türkçe iken (15.03.2012 >  03/15/2012 ) para birimleri tl iken $ ' a döndü. bölgesel ayarları değiştirdim fakat serverlarla ilgili yeterli bilgim olmadığından işin içinden çıkmadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Gönderildi : 26/09/2012 19:57

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

publish ettik derken 2008 üzerine SQL kurup database i taşıdınız diye anlıyorum. Server üzerindeki "Region and Language" kısmındaki ayarların Server 2003 deki gibi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca SQL içerisindeki bu işle ilgili database seçeneklerini de 2003 üzerindeki SQL ile karşılaştırabilirsiniz.

Gönderildi : 27/09/2012 13:20

(@mehmetarvas)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hayır database'i taşımadım sorun kesinlikle sql server database kaynaklı değil bunu test ettim . Şöyle izah edeyim,  windows 2003 serverda internet information servicenin altında  bir web sitesi (asp.net)  ekliydi (publish edilmişti) . Daha sonra yeni bir  makineye windows 2008 server kuruldu bu servera internet information service kuruldu ve mevcut asp.net web sitesi buraya taşındı. Bundan sonra da tarih saat ve para birimi formatları türkçeyken ingilizceye döndü, bölge ve dil seçeneklerini de değiştirmeme rağmen sonuç değişmedi.  

Gönderildi : 28/09/2012 01:48

Paylaş: