Forum

*.mdf Sql Database ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

*.mdf Sql Database Dosyası Kurtarma ile ilgili gelmişme varmı ?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@KadirYILMAZER)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Maalesef yanlışlıkla formatlanmış yedekler d de diye fakat 8 ay öncesinin yedekleri mevcut sadece .bak dosyası olarak acaba üstün hocalarımız formatlanan hdd den mdf dosyasını kurtarma gibi bi çözüm bulabildilermi bazı firmalar yaptıklarını söylüyor fakat dağdaki benzinci misali 150$-1200$ diyorlar 500 kayıtı girmeyi yeğelerim 🙂 önerebileceğiniz sağlam kurtarma programıda olabilir şimdiden bu konuda tecrübeli ve destekrar hoca ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu konu herkes için olduğu gibi benim içinde çok önemli   

Gönderildi : 24/09/2012 20:19

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

r-studio yu denemenizi tavsiye ederim, birkac kere benzer konularda hayatimi kurtarmistir.

Gönderildi : 24/09/2012 21:20

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

Öncelikle geçmiş olsun. Aslında sorunuz SQL den ziyade genel bilgi kurtarma sorununa yönelik. Dediğiniz gibi bu işi yapan firmalar mevcut ve başarım sağladıkları noktalar var ama işiniz biraz da şansa kalmış durumda. Diskiniz bir raid yapısına sahipse durum biraz daha karışır. Öncelikle diskin kullanımını derhal durdurmalısınız (disk üzerinde işlem yapılmasa dahi sisteme bağlı durmamalı ve  sistemden sökülmelidir). Benim veri kurtarma yazılımlarını tam anlamı ile test etme imkanım olmadı ancak arama yaparsanız birkaç program öne çıkacaktır, ancak her deneme kurtarma ihtimalini olumsuz etkileyecektir, bunu gözardı etmeyin. Dosyayı kurtarsanız bile boyutu çok büyük ise çalışmama ihtimali de var (aslında aynı risk boyut küçük ise de var). Tercihinizi kurumsal firmalardan yana yapın. Farkındayım çok yardımcı olacak bir içerik olmadı ancak fikir vermek istedim,

Dostlukla.. 

Gönderildi : 24/09/2012 23:39

Paylaş: