Forum

There are currently...

Bildirimler
Hepsini Temizle

There are currently no logon servers available to service the logon request

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
5,746 Görüntüleme
(@EmreOzkan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Ortamımızda 2 adet domain bulunmaktadır. Tek subnete geçme çalışmamızdan dolayı eski domainden yeni domaine kullanıcı profillerini taşıma işlemi yapmaktayım.Bunun için ADMT'yi kullanmaya çalıştım fakat pek verim alamadım.Bunun üzerine  http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/08/22/user-profile-wizard.aspx bu adresteki toolu kullanma kararı aldım.Test ortamında herşey güzeldi.Uygulamaya geçirdiğim pc'lerde migration başarıyla sonuçlandı fakat login olmaya çalıştığımda "There are currently no logon servers available to service the logon request " hatasını aldım. Domainden çıkartıp yeniden katıyorum fakat yine olmuyor.Dolayısıyla kullanıcılar pc'leri local profillerinde açıyorlar. Tcp-ip ayarlarında diğer seçenekler-wins netbios altında enable netbios Tcip/ip seçeneği yaptığım şeyler arasında.Yardım edebilir misiniz?

Gönderildi : 14/09/2012 18:50

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

wizard programı işlem yaparken yeni domain controllera ulaşmaya çalışır. burayı başarıyla tamamladıysanız dnslerde bir sorun yok gibi. ama bundan sonra dhcpden otomatik ip al demişseniz ve dns bir şekilde eski domain üzerindeki kalmışsa, giriş yapamıyor olabilirsiniz.

lokal kullanıcılarla giriş yaptıktan sonra dns sunucunun yeni domain için geçerli olan olduğunu kontrol edin. eğer değilse elle girip logoff deyip tekrar deneyip bilgi verin.

Gönderildi : 15/09/2012 01:48

(@EmreOzkan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dediklerinizi yaptım fakat yine aynı hatayı veriyor.

Gönderildi : 17/09/2012 15:08

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Ortamdaki eski server i kaldırıp shutdown yaptınız mı yoksa hala ayakta mı? birde Site and Services i kontrol edebilirmisiniz?

Gönderildi : 17/09/2012 16:51

(@EmreOzkan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ortamdaki eski server'ı şu an için kaldırmam mümkün değil hala o domaine login olanlar var.Site and services da ise yeni taşımak istediğim domain ve yeni adc var.

Gönderildi : 17/09/2012 18:30

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

sıkıntın şu, kullanıcı login olmaya çalıştığında eski server a login olmaya çalışıyor. fakat kullanıcı yeni serverda. site yapılandırmanı DNS i ıkı yapılandırman gerek. eski serverda kullanıcın kaldıysa istersen bir test et.login olduktan sonra gpresult /r komutuyla hangi servera bağlandığını görebilirsin. bu durumda tüm rolleri yeni serverin üzerine taşıman mantıklı diye düşünüyorum. netlogon servislerini restart et her iki serverda da. umarım olur.

Gönderildi : 18/09/2012 01:33

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Peki sunu kontol edermisin yeni domaine sifir bir client join etmeye calistiginda bir problemle karsilasiyormusun ? ADMT ile yeni 300 kullanici ve client gecirdik herhangi bir sorunla karsilasmadik.

Gönderildi : 18/09/2012 03:59

Paylaş: