Forum

Domain controller o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain controller olan bir server'ı silmeden başka bir domaine almak

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@OmerGul)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Sayın Ustalar Merhaba,

Sistemde Domain Controller olan W.  2003 olan  başka bir şirkette kullanılan SBS 2008 olan orda da DC olarak kullanılan server'ı sistemime almak istiyorum içinde ki bilgileri silemediğimden muhasebe programım için domainime alarak aktif etmek istiyorum (özellikleri eskiisinden çok daha iyi) ama domain change bölümü aktif değil aciz bilgilerimle umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Lütfen konu ile ilgili bana bir ışık rica edeceğim.

Saygılarımla... 

Gönderildi : 31/08/2012 10:51

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Trust yapmak SBS 2008 de olur sanırım fakat denemeniz gerekir. Trust kavramı ile ilgili video aşağıdaki linkte var.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/11/07/video-windows-server-2003-ortam-nda-forest-trust-kavram.aspx  

Gönderildi : 31/08/2012 13:37

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

SBS ürünleri iki farklı domain için trust desteklemez.

windows 2003 makina sbs 2008 active directory'ye member olarak alınabilir.

Tabi windows 2003 üzerinde de bir active directory varsa ve bunun clientları varsa yapıyı yeniden tasarlamak gerekir.

Gönderildi : 31/08/2012 14:00

(@OmerGul)
Active Member
Konu başlatıcı

Selçuk ve Uğur Bey teşekkürler geri dönüşünüz için ama biraz uzun anlatmak gerekirse benim yapmak istediğim sbs 2008 serverındaki domaini iptal oldu ama içindeki dosyaları silemem onu 2003 server daki domaine katıp normal bir client gibi içinde muhasebe programını çalıştırmak istiyorum. anlatımımda eksiklik varsa kusura bakmayın.

Gönderildi : 31/08/2012 16:51

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Muhasebe yüklü olan bilgisayarda DC / Domain olduğu için sizin 2003 domain indeki bilgisayarlar bu programa erişemezler. Muhasebe yüklü DC sunucusundan bu rolü kaldırıp kendi domain inize alabilirsiniz. Fakat bu seferde domain e alıp açtığınızda profil değişeceğinden Muhasebe programınız çalışmayabilir. Bunu muhasebe programının desteğini veren firmaya sorabilirsiniz. En kötü programı tekrar kurup aktive etmeleri gerekebilir.

Gönderildi : 31/08/2012 17:46

(@OmerGul)
Active Member
Konu başlatıcı

Uğur Bey teşekkürler,

Sanırım çarşıda ki hesap eve uymadı başka bir çözüm üstüne durayım bari çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileriniz için .

Sağlıcakla kalın. 

Gönderildi : 31/08/2012 21:39

Paylaş: