Forum

VPN iç ip hata...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN iç ip hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@YusufCevik)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Server'da 2008R2 kurulu. VPN ayarlarını yaptım fakat client bilgisayardan VPN bağlantı giriş bilgilerimle sorunsuz bir şekilde giriş yapıyorum  dosyalarıma ulaşmak için ip'yle ulaşmaya çalışıyorum fakat ulaşmıyor. Yardımcı olur musunuz. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/07/2012 20:45

(@muratdelibal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

server 2008 R2 üzerinde routing and remote accsess üzerindemi vpn yapılandırdınız  ?

Gönderildi : 19/07/2012 00:53

(@muratdelibal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

eğer 2008R2 üzerinde yapılandırdıysanız. client vpn bağlantısını gerçekleştirdikten sonra client'ta komut satırında ipconfig yazarak hangi ip aralığından ip aldığını kontrol ediniz. Eğer aldığı ip sizin vpn yapmak istediğiniz networkteki ip block u ile aynı değilse.Routing and remote accsess de vpn serverinize sağ tıklayıp   properties >ipv4  sekmesine gelin orada DHCP işaretli iseve dhcp serveriniz varsa sorun dhcp'de olabilir. ancak dhcp serveriniz yok ise statick bir pool oluşturmanız gerekebilir.

Gönderildi : 19/07/2012 01:05

(@YusufCevik)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Önceden kullandığımız VPN'de ip 192.168.100.10'du. Şu an kullandığımız VPN'de de aynı ip'yi verdiğimde verilere erişilemiyor. Fakat ayrı bir ip adresi verdiğimde erişebiliyorum. Büyük ihtimal DHCP önceden kullandığımız VPN bilgilerini Cache'inde tuttuğu için hata veriyor. Bununla ilgili bir hata olduğunu düşünüyorum. 

Gönderildi : 19/07/2012 05:55

Paylaş: