Forum

gpo password policy

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo password policy

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@ahmetsagir)
Gönderiler: 141
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

kullanıcıların passwordlarını güvenli hale getirmek için default domain policy'de  ilgili ayarları aktif ettim ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat bu policy'den etkilenmesini istemediğim kullanıcıları ise gruplar altında toplayarak ilgili policy'nin delegation tabından advanced kısmına geçip grupları buraya ekledim ve "apply group  policy'e" deny verdim. policy'i ilgili komutla uyguladım. Fakat deny verdiğim gruplarda halen policy'nin uygulandığını görüyorum. Bunun başka bir çözümü varmıdır?

Gönderildi : 10/07/2012 19:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Server işletim sisteminiz nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2012 19:41

(@ahmetsagir)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Server 2008 Standart

Gönderildi : 10/07/2012 20:25

(@muratdelibal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

eğer grouplar ile bu işi cözmek istiyorsan fine grained  passwod policies uygulamak daha saglıklı bence.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/03/28/active-directory-fine-grained-password-policies.aspx  

Gönderildi : 10/07/2012 21:01

(@ahmetsagir)
Reputable Member
Konu başlatıcı

başka nasıl çözebilirim. alternatifler nelerdir.

Gönderildi : 11/07/2012 14:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

default domain policy de bu işi yapmak yerine ayrı bir policy kullanabilir etkilenmesini istemedigin kullanıcılarıda ayrı bir OU'ya taşıyabilirsin örneğin

Gönderildi : 11/07/2012 14:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Arkadaşlar

kullanıcıların passwordlarını güvenli hale getirmek için default domain policy'de  ilgili ayarları aktif ettim ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat bu policy'den etkilenmesini istemediğim kullanıcıları ise gruplar altında toplayarak ilgili policy'nin delegation tabından advanced kısmına geçip grupları buraya ekledim ve "apply group  policy'e" deny verdim. policy'i ilgili komutla uyguladım. Fakat deny verdiğim gruplarda halen policy'nin uygulandığını görüyorum. Bunun başka bir çözümü varmıdır?

En temiz yöntemi Vasvi 'nin söylediği yöntem. Ayrıca senin yaptığın şey policy onlara uygulanmasın degil, "onlar sunucuda policy yapıp uygulayamasınlar" demektir. Yani zaten o denediğin bir çözüm yolu değil. Delege etmek demek policyleri kimlerin yapabileceği demek. Bir başka deyişle uygulayanı belirlemek senin yaptığın. Aradığın şey ise etkilenmek yada etkilenmemek.

Gönderildi : 11/07/2012 15:22

Paylaş: