Forum

2008 r2 wsus kurulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 r2 wsus kurulum ayarı

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

wsus ayarlarında veya policy de  nasıl bir  ayay yapayımki kullanıcılar akşam bilgisayarını açık bıraksın bende wsustan zaman ayarlaması yapayım

kullanıcılar sabah geldiklerinde updateler yapılmış olsun. öbür türlü kullanıcı bilgisayarını kendi kapatınca " bilgisayarınızı kapatmayın update yapılıyor

diyor 

Gönderildi : 09/07/2012 19:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Wsus için çok sayıda ayrı post açtınız aynı post altında sorunlarınızı devam ettireiblirsiniz. Kulllanıcılara uygulanan policyler üzerinden bu işlemleri düzenleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/07/2012 20:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

bunları yaptım update yapıyor fakat bilgisayarı kapatınca ve açınca update yapıyor. beb hangi seçeneği yapayımki . kullanıcılar akşam bilgisayrını kapatıp gitsin sabah geldiklerinde updatler yüklenmiş olsun 

Gönderildi : 10/07/2012 20:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hoam bu yuklenen update ilede ilgili bazı yuklemeler ayarların bir kısmını açılışta yapıyor 

Gönderildi : 10/07/2012 20:58

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Merhaba

bunları yaptım update yapıyor fakat bilgisayarı kapatınca ve açınca update yapıyor. beb hangi seçeneği yapayımki . kullanıcılar akşam bilgisayrını kapatıp gitsin sabah geldiklerinde updatler yüklenmiş olsun 

Böyle birşey mümkün değil. Eğer aktif çekilmiş güncelleme paketi varsa windows "bilgisayarı kapat" seçenekleri 2 ye çıkar. Birincisi "güncelleştirmeleri yükle ve kapat" diğeri ise standart kapatma işlemidir. Kullanıcılar "Güncelleştirmeleri yükle ve kapat" seçeneğini seçip bilgisayarlarını kapatıp gidebilirler. İşlem bitince windows kendisini zaten kapatacaktır. Çıkacak bu uyarı için kullanıcılarınıza bir bilgilendirme maili atmanız yeterli olacaktır. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 11/07/2012 03:11

(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member

Merhaba

her kullanıcı bunu yapmazki 10 tane mail at. akşam olunca bilgisayarı kapat der çeker gider.

ben bilgisayar açıkken update vakti gelince updatelri yapsın kaptıp açsın ve kullanıcı sabah geldiğinde hissetmeden bilgisayarını açsın 

hem kullanıcılar saat 18.00 de gidiyor ben update işlemini saat 22:00 da başlatacağım sabaha kadar bilgisayarların hepsi updatelerini yapsın.

yani kullanıcılar giderken update işlemi ile ilgili işlem olmayacak 

Gönderildi : 11/07/2012 17:44

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Merhaba

her kullanıcı bunu yapmazki 10 tane mail at. akşam olunca bilgisayarı kapat der çeker gider.

Bizde bunu istiyoruz zaten. Bilgisayarı kapat dediklerinde ön tanımlı olarak "güncelleştirmeleri yükle ve kapat" gelir. Kullanıcılar bilgisayarlarını kapatırlar, sistem güncelleştirmeleri yapar ve sistemi kapatır. 

ben bilgisayar açıkken update vakti gelince updatelri yapsın kaptıp açsın ve kullanıcı sabah geldiğinde hissetmeden bilgisayarını açsın 

hem kullanıcılar saat 18.00 de gidiyor ben update işlemini saat 22:00 da başlatacağım sabaha kadar bilgisayarların hepsi updatelerini yapsın.

Sistemin saat 22:00'da açık olmasını nasıl sağlayacaksınız ? Güncelleştirme paketleri (SP'ler hariç) küçük paketlerdir, kurulumları esnasında kullanıcılar zaten birşeyin farkında olmayacaklar.

yani kullanıcılar giderken update işlemi ile ilgili işlem olmayacak 

İlgili ayarlara ilişkin Rıza bey açıklama getirmiş. Ben firmamda kullandığım yöntemi paylaştım, uygulamak istemiyorsanız tercih sizin...

Gönderildi : 12/07/2012 23:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler serkan bey

Gönderildi : 13/07/2012 13:01

Paylaş: