Forum

Server 2008 Users G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Users Grubu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@TaylanERBAY)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar uzakmasaüstü ile bağlantı sağlıyoruz fakat açılan kullanıcıların users ve rdp grubunda ekli ve diskleri bağla dediğinde diskler bağlanıyor ve dosya alabiliyorlar bunu nasıl engelliyebiliriz hem uzak bağlansınlar ve sunucudan hiçbirşey alamasınlar diskler bağlanmasın gpo dışında bir yöntemi varmıdır...

Gönderildi : 22/06/2012 02:35

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Diskler dediğiniz Usb den mi bahsediyorsunuz yoksa hdd bölümlerinden mi?

Usb ise gpo ile engelleyebilir veya GFI EndPoint Security kullanabilirsiniz.

Donanım olarak disk bölümlerini'de Gpo ile engelleyebilirsiniz. Blog'umuzda bir çok post var konuyla ilgili. Araştırma yapabilirsiniz.

Gönderildi : 22/06/2012 11:35

(@TaylanERBAY)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

yok onu kastetmiyorum uzak bağlanırken rdp den normal kendi hdd işaretleyince bağlandığın servere diskler bağlanabiliyor ya istediğin gibi kopyalama yapabiliyorsun bunu engellemek istiyorum

Gönderildi : 23/06/2012 00:18

(@muratdelibal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

Group policy'de şu şekilde yapabilirsiniz.
Computer configuration > policies > administrative templates > windows components > remote desktop services > remote desktop session host >device and resource redirection > dont allow drive redirection ' ı enable edebilirsiniz.

Gönderildi : 24/06/2012 06:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Arkadaşlar uzakmasaüstü ile bağlantı sağlıyoruz fakat açılan kullanıcıların users ve rdp grubunda ekli ve diskleri bağla dediğinde diskler bağlanıyor ve dosya alabiliyorlar bunu nasıl engelliyebiliriz hem uzak bağlansınlar ve sunucudan hiçbirşey alamasınlar diskler bağlanmasın gpo dışında bir yöntemi varmıdır...

çalıştıra tsconfig.msc yaazıp aşağıdaki ekrandan disable edebilirsiniz (server tarafında ) 

Gönderildi : 24/06/2012 22:36

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Group policy'de şu şekilde yapabilirsiniz.
Computer configuration > policies > administrative templates > windows components > remote desktop services > remote desktop session host >device and resource redirection > dont allow drive redirection ' ı enable edebilirsiniz.

remote desktop yapan clientler domainde ise bunu yapabilirsiniz sadece

domainde olmayan uzak baglantı kullanıcılarına bu durumun bir etkisi olmaz  

Gönderildi : 24/06/2012 22:37

(@muratdelibal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

sizin söylediğiniz yöntem tek bir bilgisayara yapılan yöntemdir. ben sizin bu söylediğiniz yöntemi bütün bilgisayarlara uygulayabileceği şekilde söyledim. Bana göre 2 seçenekte doğru. ama   domain dışından gelen kişilerin bu durumdan etklenmiyeceği kısmına katılmıyorum. Sonuçta yapılan ayar computer sekmesinde yapıldı.

Gönderildi : 25/06/2012 05:10

Paylaş: