Forum

Remote desktop ile ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote desktop ile yazdıramama (Sorun Çözüldü Teşekkürler)

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@fatihgurdal)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merahaba biliyorum kızacaksınız bana bu konu çok açıldı diye ama yapacak bişeyim kalmadı artık 🙁

win7 ile izmirden istanbula remote ile server 2008 e bağlanan bir makinam var kendi yazıcısından çıktı almak istiyor. 1 haftadır gezmediğim forum kalmadı ama BECEREMEDİMM bir türlü forumlardaki bütün tavsiyelere uydum burası dahil ama yok çıldırmak üzereyim. rica etsem bunun çözümünü bilen birisi varsa remote bağlantı versem bi bakabilirmiyiz acaba ?.

bu arada event hatasını da şunu alıyorum.

"The document Untitled - Notepad, owned by Administrator, failed to print on printer Nitro PDF Creator (redirected 5). Try to print the document again, or restart the print spooler. 

Data type: RAW. Size of the spool file in bytes: 36743. Number of bytes printed: 0. Total number of pages in the document: 1. Number of pages printed: 0. Client computer: \\GENSERVER. Win32 error code returned by the print processor: 5. Access is denied."

Gönderildi : 13/06/2012 20:22

(@OsmanOzkan)
Gönderiler: 30
Trusted Member

Merhabalar,

Yerini tam doğru tarif edemiyor olabilirim fakat, Sunucuya yönetici olarak bağlanın, system32 nin içerisinde slooper klasoru olması lazım, onun da içerisinde printers klasoru olması lazım. bu printers klasorune everyone için yazma yetkisi verin, daha sonra win7 makine üzerinden oturumu kapatarak çıkın. tekrar bağlanıp yazdırmayı bir daha deneyin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 14/06/2012 00:04

(@fatihgurdal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu yönetemi hiç denememiştim ama şimdi denediğimde sonuç yine aynı yazmıyor ..

Gönderildi : 15/06/2012 15:08

(@OsmanOzkan)
Trusted Member

Birde şunu dener misiniz, çünkü geçtiğimiz günlerde buna benzer bir problemi bende yaşamıştım bu şekilde çözdüm.

Group Policy’de Computer Configuration\Administrative Templates\Windows
Components\Terminal Services\Terminal Server\Printer Redirection\
içerisinde  "Önce Terminal Hizmetleri Kolay Yazdırma yazıcı sürücüsünü kullan" maddesini etkin hale getirin. (Sizde Türkçe olabilirler).

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/06/2012 18:08

(@fatihgurdal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yerini tam doğru tarif edemiyor olabilirim fakat, Sunucuya yönetici olarak bağlanın, system32 nin içerisinde slooper klasoru olması lazım, onun da içerisinde printers klasoru olması lazım. bu printers klasorune everyone için yazma yetkisi verin, daha sonra win7 makine üzerinden oturumu kapatarak çıkın. tekrar bağlanıp yazdırmayı bir daha deneyin.

Kolay gelsin.

yazdıramıyor diye post attıştım ama az önce bi tekrar deneyim dedim yazdırdı Sana ne deyim bilemiyorum 1 haftadır bu poroblemle uğraşıyorum 10 larca makale okudum ama 1 tanesinde yetki meselesinden bahsetmedi nerede olduğunu bilsem ne istersen ismarlardım vala cocuk gibi mutlu oldum ya çok teşekkürler yardımlarınız için. 

Gönderildi : 15/06/2012 20:29

(@OsmanOzkan)
Trusted Member

🙂 yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, bir süredir giremedim foruma, bende merak etmiştim son söylediğim işe yaradımı acaba diye. hadi geçmiş olsun...

Gönderildi : 19/06/2012 12:48

Paylaş: