Forum

win7 paylaşım sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win7 paylaşım sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

notebook pc ağda paylaşıma açmak için her yolu denedim ama inat etti olmuyor.sistem win7 premium.

sistemde security program yok,win7 güvenlik duvarı devredışı,her türlü dosya paylaşımı denendi.

ayriyeten network adaptörleri silndi tekrar kuruldu.microsoft ağları için istemci kaldırıldı yeniden kuruldu.her yol denendi.

registry de bunun bir on of yeri yada başka bir şey varmı.format atmak istemiyorum.

farlı çözüm önerileri bekliyorum.

Gönderildi : 17/05/2012 03:21

(@CemBASARAN)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba,

Notebook  diğer bilgisayarlarla aynı çalışma grubunda mı?

Gönderildi : 17/05/2012 03:37

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet hepsi aynı grupta.

Gönderildi : 17/05/2012 12:34

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Merhaba,

Heryolu denedim ama paylaşıma açmıyor demişsin de paylaşıma açılmıyor mu yoksa başka makinalardan bağlanılmıyor mu? Eğer başka makinalardan bağlanamıyorum diyorsan aşağıda yazdıklarımı kontrol edermisin.

Öncelikle makinalar birbirine Ping atabiliyor mu onu kontrol edermisin?

Eğer Ping lerde sorun yoksa bağlanacak olan makinada da herhangi bir klasörü paylaşıma açıp denermisin?

Windows 7 de Ağ ve Paylaşım merkezine girdiğinde gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir diyerek parola korumalı paylaşımı kapat ve herkes için erişilebilir işareti mi onu kontrol edebilirsin.

Ayrıca paylaşıma açtığın klasörde everyone yetki vermişssindir ama securtiy kısmında yetki verdin mi bir de onu kontrol edermisin.

Bu da olmaz sa Wiindows 7 x64 ise  güvenlikten dolayı bunu yapabiliyor olabilir. Hem windows 7 ye hemde bağlanacak olan bilgisayara parola verip 1 kere de yeniden başlatarak deneyebilirsin.

Gönderildi : 17/05/2012 13:51

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

esasen bu yaılanların bir çoğu denendi.parola korumalı paylaşımı kaldırınca erişim sağlanıyor.ama güvenlik nedeniyle bunu istemiyorum.

bir dosyayı paylaşıma açmak parola korumalı olmasını sağlamak ve erişim isteyen kullanıcıların şifre ve parola ile bu dosyaya bağlanmasını istiyorum.

bu network,paylaşım ayarlarını sıfırlama başlangıç durumuna döndürme gibi bir seçenek yokmu.

Gönderildi : 19/05/2012 02:56

Paylaş: