Forum

uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masaüstü yeniden yönlendirilmiş yazıcı belgesi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
632 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

windows server 2008 R2 işletim sistemi olan server'e kullanıcılar win7 makinelerden remote desktop ile baglanıyorlar.Her kullanıcıda bir yazıcı takılmış durumda. yazıcılara arada sırada "uzak masaüstü yeniden yönlendirilmiş yazıcı belgesi"  gösteriyor. birşey yazdırıyormuş gibi oluyor.  Doğal olarak kullanıcı çıktı almak istediği zaman, yazıcıya gönderdiğinde çıkmıyor. Herdefasında kendi pcsindeki birikmiş yazıları sildikten sonra çıktı alabiliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Servere yazıcının x64 driver kurulu durumda.

Gönderildi : 02/05/2012 14:34

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

client lar da 64 bit mi ? değilse server üzerine additional driver eklemeniz gerekmektedir. yazıcıya ait x86 driver

Gönderildi : 04/05/2012 13:40

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Aynı problem benimde başıma gelmişti. Buna sebep olan yazıcı driverlarından bir tanesi. Hangisi olduğunu bulmak sana kalıyor ama ben bu şekilde çözmüştüm. Bütün kullanıcıları çıkart terminalden. Biri bağlansın biraz işlem yapsın bakalım bir sorun olacak mı? Sonra diğeri de girsin. Bu şekilde kontrol edebilirsin. Dediğim gibi bu şekilde bulmuştum, Hp yazıcılarından biri sebep oluyordu. Bence bir dene. Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/05/2012 12:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dediklerinizi denedim arkadaşlar sonuçlar olumsuz, tüm driverları güncelledim.

Bağlanan tüm kullanıcılar win7 32bit kullanıyorlar. Sorunu çözemiyorum.

Gönderildi : 21/05/2012 19:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Server üzerindeki tüm driverları update ettim. Lakin remote ile baglanıyorsunuz, bakıyorum yazıcıya 40-50 tane yazı geliyor. siliyorum tekrar geliyor. Yeniden yönlendirilmiş yazı diye

Gönderildi : 23/05/2012 21:40

Paylaş: