Forum

MDT 2012 Lite Touch...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MDT 2012 Lite Touch Windows Xp - Windows 7 Migration İşlemi

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
469 Görüntüleme
(@OnurCETiN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Şirketimizde şu ana dek kullanılan 3rd party deployment çözümü yerine kısa bir süre önce Windows Deployment Services ve MDT 2012 kullanımına geçtik. Yakın bir zamanda işletmelerimizden birinde bulunan 30 kadar client'ın Windows XP (x86) 'dan Windows 7 'ye geçiş işlemini yapmayı planlıyoruz. Elimde referans bilgisayardan capture ettiğim custom wim imajı bulunuyor. Test bilgisayarında bu imaj ile deployment işlemi sorunsuz gerçekleşiyor ancak XP client'a ait herhangi bir kullanıcı yedeği vs. alınmıyor.

Hard Link migration özelliği ile ilgili bulduğum makale ve videolarda client pc'den litetouch.vbs script'i çalıştırıldığında gelen "Choose a migration type"  seçim ekranı kesinlikle görüntülenmiyor.

Kullandığım geçerli Deployment Share "rule" ları aşağıdaki gibi ancak bu kısmı boş geçerek de denediğimde tüm seçim ekranlarını görüntüleyebiliyorum ancak migration type hariç. Konu hakkında fazlaca araştırmama rağmen bu sorunu bir türlü çözemedim.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla. 

[Settings]  

Priority=Default

Properties=MyCustomProperty

[Default]

OSInstall=YES

SkipAdminPassword=YES

SkipApplications=YES

SkipAppsOnUpgrade=YES

SkipBDDWelcome=YES

SkipBitLocker=YES

SkipCapture=NO

SkipComputerName=NO

SkipComputerBackup=YES

SkipDomainMembership=YES

JoinDomain=contoso.com

DomainAdmin=onur_cetin

DomainAdminDomain= contoso.com

DomainAdminPassword=*****************

SkipFinalSummary=NO

SkipLocaleSelection=YES

KeyboardLocalePE=0x0000041f

KeyboardLocale=0x0000041f

UserLocale=0x0000041f

UILanguage=0x0000041f

SkipPackageDisplay=YES

SkipProductKey=YES

SkipSummary=YES

SkipTaskSequence=NO

SkipTimeZone=YES TimeZone=130

TimeZoneName=GTB Standard Time

SkipUserData=Yes

Gönderildi : 26/04/2012 20:15

(@OnurCETiN)
Active Member
Konu başlatıcı

Belgin Hanım tam olarak aşağıdaki videoda gösterilen işlemi uygulamaya çalışıyorum. Hatta sözkonusu seçim ekranı 1:09'da görüntüleniyor. 

http://technet.microsoft.com/en-us/windows/ee410769

http://deployment.xtremeconsulting.com/2009/11/20/understanding-usmt-with-mdt-2010/

Bir de yukarıdaki linkte yer alan makalede refresh scenario bölümünde değinilmiş. Özetle USMT 4.0'ın artık ayrı gelmediği, Windows 7 için AIK ile birlikte kurulduğu, MDT kurulumunda oluşturulan dağıtım paylaşımına kopyalandığı ve videoda gösterilen şekilde kullanıcı belgelerinin Hard Link yöntemiyle yeni dağıtımı yapılan Windows 7 'ye taşınması işlemini uygulayabileceğimiz yazıyor. Ama neyi gözden kaçırdığımı önümde açık olan 50'ye yakın IE sekmesine rağmen bir türlü çözemiyorum:)

Gönderildi : 26/04/2012 20:54

(@OnurCETiN)
Active Member
Konu başlatıcı

Belgin Hanım gecikme için üzgünüm öncelikle, 

Evet aynı task sequence'ı oluşturup boot image'ın update işlemini gerçekleştirmiştim soruyu sormadan önce. 

Konuyu kısmen de olsa çözümledim, bahsettiğim kurulum sorunsuz gerçekleştirildi. Hata tespiti aşamasında ilk mesajımda yer alan customsettings.ini 'yi default ayarlara geri aldım. Litetouch.vbs scriptini çalıştırdığımda User State ve Computer Backup şeklinde iki farklı yedekleme seçeneği yer alıyor.User State Backup'ı gerekli şekilde yapııldandırdığımda Hard Link migration işlemi gerçekleştirebildim. Ancak hiç bir şekilde videodaki "Choose Migration Type" ekranını görüntülemeyi başaramadım. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 03/05/2012 17:07

Paylaş: