Forum

Windows 2008 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Server El terminali Bağlantı Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
331 Görüntüleme
(@ibrahimKARACA)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcut server yapımızda domain controller olarak çalışan Windows 2008 Server Sp1 sürümde son bir iki gündür el terminali bağlantı problemi yaşanmaktadır.Konuyla ilgili Güvenlik duvarını kapattım.Gerekli servisleri kontrol ettim fakat sonuç değişmiyor.Normal Client makinelerde bağlantı problemi yaşanmamaktadır.

El terminallerinin verdiği hata bad network path hatasıdır.

El terminalleri bağlanmaya çalıştığım servera ping atmaktadır.

El terminali cihazlarımız diğer serverlara bağlanmakta bir tek serverda problem yaşanmaktadır.

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla,

İbrahim KARACA

Gönderildi : 25/04/2012 17:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

el terminalleri bağlanırken bir pathe mi gidiyorlar. yada bir path üzerindeki uygulamayı mı çalıştırıyorlar?

çalıştırılacak path'in el terminali üzerinden bağlanan kullanıcı özelliklerinden kontrol edermisiniz. 

Gönderildi : 25/04/2012 19:42

(@ibrahimKARACA)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Mumin Bey ,

Öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim. Bağlantı yolum \\serveradı daha sonra gelen dizinlerden gerekli kurulum dosyası seçiliyor ve kurulum yapılıyordu.Kullanıcı izinlerinde sıkıntıda görünmüyor everyone olarak read yetkisi var.Şuan kurulum dosyalarını başka bir server üzerine aktararak kurulumu gerçekleştirdim.Fakat 2008 serverda bu sorunu çözmek yararlı olacağını düşüncesindeyim.

Saygılarımla,

İbrahim KARACA

Gönderildi : 26/04/2012 01:01

Paylaş: