Forum

Client Makinalarda ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client Makinalarda yüklü uygulama lisansları

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@YusufUzun)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Client makinalarda yüklü uygulamaların ve işletim sisteminin lisanslarının listelenmesi konusunda hangi program ile ilerlemeliyim.

Gönderildi : 09/04/2012 12:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Ortamda scom v.s. ürün varmı? Yoksa bu işlemi 3.rd yazılımlarla yaapbilrisiniz. Belacr Advisor v.s. tarzı yazılımlar işinizi görür.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/04/2012 13:39

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Envanter çıkarabileceğiniz bir çok yazılım bulunmakta forumda bir çok defa paylaşıldı.

Lisansları en kolay görebileceğiniz .exe produkey . 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2012 14:17

(@YusufUzun)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Envanter çıkarabileceğiniz bir çok yazılım bulunmakta forumda bir çok defa paylaşıldı.

Lisansları en kolay görebileceğiniz .exe produkey . 

Selamlar hocam, bahsedilen uygulama  local üzerinden kullanılabilir. bana gerekli olan network üzerinden bu bilgilere erişim sağlayabilmek. 
Ağ üzerindeki tüm uygulamaların key listesini çekebilmek.

Gönderildi : 09/04/2012 15:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Cisco Network Magic
EMCO Network Inventory Enterprise
Network Inventory Expert 
Spiceworks
Total Network Inventory 2

Bunların hepsi burada defalarca konuşuldu. Ayrıca free olarak internetden bulabileceğiniz license, key manager tool'ları var.
Tabi tüm bunlara rağmen çoğunlukla client'lara erişim sağlama zorunluluğunuz olacak. Bu tip tool'lar bazı servis'lerin çalışmasını ister vmi ister yetki ister vs. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2012 16:58

Paylaş: