Forum

win2003 R2 tür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win2003 R2 türkçe klavye hk;

17 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, IBM Server Guide ile windows server 2003 R2 kurdum. Her nasıl olduysa türkçe kklavye ve dil ayarları yüklenmemiş gözüküyor.

Daha sonradan Türkçe dil ayarları ve klavye yi nasıl ekleyebilirim acaba?

Tşkler İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 03/04/2012 01:30

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Control Panelden - Regional Settings ten Keyboard sekmesinden yukleyebilirsin.

Gönderildi : 03/04/2012 02:30

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Control Panelden - Regional Settings ten Keyboard sekmesinden yukleyebilirsin.
Sorun şu ki listede hiç bir yerde turkish yok

Gönderildi : 03/04/2012 12:12

(@evrenbanger)
Üye

Bu sekilde baktiginda gozukmuyormu ?

Gönderildi : 03/04/2012 12:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

7 ve 2k8 öncesi OS'ların dil eklenti desteği olmadığından yeniden kurmak zorunda kalacaksınız. Yamalar ile halledilebilir ama stabil olmaz.

http://www.networksteve.com/forum/topic.php/Where_to_find_and_download_MUI_pack_for_w2003_Enterprise_64-bit/?TopicId=1308&Posts=2

http://msdn.microsoft.com/en-us/goglobal/bb688178.aspx#server

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2012 14:19

(@evrenbanger)
Üye

Turkce klavye icin MUI mu yukluyoruz ?

Gönderildi : 03/04/2012 14:24

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Her tarafta evet derde ben başarılı olamadığını biliyorum hocam. 🙂 mui ler regional keyb kodlarını da içeriyor.

Ben daha önce çözememiştim.

Kurulan 2003 de dil dosyaları okunamıyor, eksik ise yeniden kurmak en ideali. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2012 15:05

(@evrenbanger)
Üye

Anladim. Bilgi icin tesekkurler.

Gönderildi : 03/04/2012 15:40

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Evren Bey, keşke o listede olsa dükkan sizin normal wmvare e kuruyorum bir problem yok. listede var ama server guide ile kurduğumda turkish gelmiyor mui yi yükleyip deneyeceğim şimdi

Gönderildi : 03/04/2012 19:19

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Evren Bey, keşke o listede olsa dükkan sizin normal wmvare e kuruyorum bir problem yok. listede var ama server guide ile kurduğumda turkish gelmiyor mui yi yükleyip deneyeceğim şimdi
MUI ile de denedim olmadı. sanırım ibm server guide 8.41 sürümünde bir sıkıntı var. Şimdi 9.00 versiyonunu indirip deneyeceğim. o da olmadı manual kuracağım artık. 🙁

Gönderildi : 03/04/2012 19:29

(@evrenbanger)
Üye

Olabilir.

• The server restarts to the graphical portion of setup where
    setup will continue with the installation of Microsoft Windows 2003
    Server. During this process, setup will automatically install and
    configure devices in the computer. This process will take several
    minutes.

The Regional Settings will default to U.S. settings. Make changes if you do not install the server in the US Click Next to continue.

Note: You can modify the regional settings, after you
have installed Windows 2003 Server, by clicking Regional Options in the
Control Panel.

Ama burada bizim yaptigimiz gibi olur diyor. Kurulumda dikkat et istersen buraya gelince TR yi sec.

Gönderildi : 03/04/2012 19:47

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Olabilir.

• The server restarts to the graphical portion of setup where setup will continue with the installation of Microsoft Windows 2003 Server. During this process, setup will automatically install and configure devices in the computer. This process will take several minutes.

The Regional Settings will default to U.S. settings. Make changes if you do not install the server in the US Click Next to continue.
Note: You can modify the regional settings, after you have installed Windows 2003 Server, by clicking Regional Options in the Control Panel.

Ama burada bizim yaptigimiz gibi olur diyor. Kurulumda dikkat et istersen buraya gelince TR yi sec.

Selamlar, yaklaşık 7-8 senedir Windows sunucularını kuruyorum. İlgili ayarları birden fazla kez kontrol ettim. Manual kurunca bir sıkıntı yok. Nlite ile yapılmış bir CD o ayarlar unattended edilmiş durumda. Sanırım Server guide da o ayarları sorup unattended etmeye çalıştığı için yüklüyemiyor. Manual kurup Updatexpress ile firmware vs. leri yükledim şu an da bir sorun yok. Belki de sürümden kaynaklı olabilir 9.00 versiyonu ile deneyemedim.  Yardımlarınız için çok tşkler... İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 06/04/2012 12:48

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Olabilir.

• The server restarts to the graphical portion of setup where setup will continue with the installation of Microsoft Windows 2003 Server. During this process, setup will automatically install and configure devices in the computer. This process will take several minutes.

Note: You can modify the regional settings, after you have installed Windows 2003 Server, by clicking Regional Options in the Control Panel.

Selamlar, yaklaşık 7-8 senedir Windows sunucularını kuruyorum. İlgili ayarları birden fazla kez kontrol ettim. Manual kurunca bir sıkıntı yok. Nlite ile yapılmış bir CD o ayarlar unattended edilmiş durumda. Sanırım Server guide da o ayarları sorup unattended etmeye çalıştığı için yüklüyemiyor. Manual kurup Updatexpress ile firmware vs. leri yükledim şu an da bir sorun yok. Belki de sürümden kaynaklı olabilir 9.00 versiyonu ile deneyemedim.  Yardımlarınız için çok tşkler... İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 06/04/2012 12:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Geri dönüş için teşekkürler.

Otomatik kurulum ortamlarında böyle problemler yaşanabiliyor malesef. 

Gönderildi : 06/04/2012 13:10

(@evrenbanger)
Üye

Serverlarda unattended kurulumlari oldum olasi sevemedim 🙂

Gönderildi : 06/04/2012 14:40

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Serverlarda unattended kurulumlari oldum olasi sevemedim 🙂
Aslında IBM Server Guide son derece başarılı. Kurulumdan sonra size hiç zahmet vermiyordu herşey yerli yerinde tanınmış bir şekilde açılıyordu Windows'lar...Tabi böyle sorunları göz ardı edersek 🙂

Gönderildi : 09/04/2012 13:52

(@evrenbanger)
Üye

Bende kurulumlarda kullanıyorum genelde HP kullanıyorum SmartStart ile yapıyorum kurulumları ama ayarları genelde default bırakıp kurulduktan sonra ayarlıyorum.

Gönderildi : 09/04/2012 19:21

Paylaş: