Forum

File Server Dosya k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server Dosya kilitli kalması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
633 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

sistemimde server 2008 standart R2 kurulu üzerinde bir çok rol kurulu sorunum file serverde.Sadece 2 kullanıcımda sorun yaşamaktayım intranet üzerinden yayınladığım ortak kullanılan 2 adet excel dosyam mevcut. A excel dosyası ahmet kullanıcısında B excel dosyasıda mehmet kullanıcısında sürekli takılı kalıyor file server üzerinden kapatmadan başka hiç bir kullanıcı işlem yapamıyor salt okunur hatası almaktalar.

Kullanıcıların ethernet kartlarını değiştirdim makinelere format attım ama bir süre sonra bu hatalar tekrardan çıkmaya başladı.Lütfen yardımlarınızı beklemekteyim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 15/03/2012 11:49

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Sunucuyu yeniden başlatmadan açık olan session ları kapatarak sorunun giderilmesi gerekiyor. Normal şartlarda client tarafında dosya kapatıldıktan sonra session 10-15 dk içinde kapatılması gerekiyor. Sorun sunucunuzda da olabilir. Sunucu güncel durumda mı?

Gönderildi : 15/03/2012 12:10

(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

üstadım sunucu güncel durumda özel bir birim için kullandığımız diğer serveerde de bu sorun ortaya çıktı dosyaların ortak yanı .xlsx değil .xlsm dosyalar makrolar içermekte.

Gönderildi : 15/03/2012 16:46

Paylaş: