Forum

Windows 7 Klasik te...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Klasik tema...

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@MuratSURTEM)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Domain deki Group Policy'i alan windows 7 lerde birşey dikkatimi çekti.

Kendi PC mde manuel elle değiştirdiğimde gördüğüm Klasik tema ile GP ile atanan Klasik tema çok farklı ?

Renkler pencere kenarları vs..vs..bunun sebebi nedir ?

Gönderildi : 08/03/2012 20:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Microsoft mühendislerinin GPO içerisindeki klasik tema olarak nitelendirdiği tema paketi farklı olduğu içindir. Yani gayet normal bir durum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2012 23:01

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey ;

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler..Şimdi şöyle..Aynı GPO altında log on olan iki user'ın da kullandığı tema birbirinden farklı oysaki ikisinde de aynı sistemler çalışıyor. her ikiside 64bit Win 7 Pro, bilgilendirmeniz ışığında her iki makinada da aynı tema özelliklerini görmem gerekmezmiydi ? Birindeki temada pencerelerin etrafında çerçeveler felan ne biliyim başlıklarda mat maviler var..Diğerinde ise bu saydıklarım yok ve gayet düzgün görünüyor..

Gönderildi : 08/03/2012 23:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet tabiki aynı olmalı, ben kendi gpo almayan bir makine ile karşılaştırdığınızı düşündüm.

Bunun sebebi ise muhtemel o kişi gpo dan önce bir takım tema ayarları yapmış olmasıdır.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/03/2012 00:47

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

peki bunu nasıl aşıcaz..

Kendi izlediğim yollar client tarafında domain admin ile girip klasik temayı seçtim..Sonra user la giriş yaptım sonuç değişmedi.

Local admin ile giriş yaptım yine olmadı...

Bu arada şöyle söyliyim.GPO uygulanan kullanıcı adı yeni oluşturuldu yani bu kullanıcı ile ilkkez giriş yapılıyor.benden önceki ler genelde yanlış bir yol olan plan03 plan04 diye isimler oluşturup bırakmışlar.Bense kullanıcılara form hazırlayıp imzalattım.orada onların isim ve soy isimlerini içeren kullanıcı isimlerini kabul ettiklerini belgeledim.özet olarak söz konusu temaları farklı çıkan kullanıcıların hepsi ilkkez login oluyorlar.. 

Tekrar İlginiz için çok teşekkürler. 

Gönderildi : 09/03/2012 03:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba Arkadaşlar, 10 Mart gecesi sunucu değişikliği olduğu için bu göndermiş olduğunuz mesaj yeni sunucuya değil sizlerin cache inde bulunan ÇözümPark' ın eski sunucusuna gitmiştir. Lütfen cache temizeyip bu soruyu bir kez daha sorunuz - cevaplayınız

Eski ip adresi 188.132.200.4

Yeni ip adresi 188.132.200.15

..

Gönderildi : 10/03/2012 05:58

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

peki bunu nasıl aşıcaz..

Kendi izlediğim yollar client tarafında domain admin ile girip klasik temayı seçtim..Sonra user la giriş yaptım sonuç değişmedi.

Local admin ile giriş yaptım yine olmadı...

Bu arada şöyle söyliyim.GPO uygulanan kullanıcı adı yeni oluşturuldu yani bu kullanıcı ile ilkkez giriş yapılıyor.benden önceki ler genelde yanlış bir yol olan plan03 plan04 diye isimler oluşturup bırakmışlar.Bense kullanıcılara form hazırlayıp imzalattım.orada onların isim ve soy isimlerini içeren kullanıcı isimlerini kabul ettiklerini belgeledim.özet olarak söz konusu temaları farklı çıkan kullanıcıların hepsi ilkkez login oluyorlar.. 

Tekrar İlginiz için çok teşekkürler. 

Gönderildi : 10/03/2012 23:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Murat açıkcası ben GPO ile ilgili böyle bir sorun hiç duymadım bu nedenle sorun genel bir sorun değil size özel bir durum olduğunu düşünüyorum. Bunun nedeni belki imajlarınızdan kaynaklı olabilir ama dediğim gibi bu kadar efor sarf etmeye değer bir sorun mu ? Eğer öyle ise zaman ayırmalı ve test yapmalısınız.

Ama ben temiz bir kurulum yapın sonra deneyin derim muhtemel imaj ile ilgili bir durum olabilir.

Gönderildi : 11/03/2012 00:04

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler hakan bey..

Açıkçası sizinde dediğiniz gibi bu kadar yoğun bir çabaya değermi tartışılır.Ama merak işte neden böyle oluyor sorusu kafamı kurcalayıp duruyor.Temiz kurulumdan kastınız ? Clientı yeniden mi kuralım ?  

Bu arada vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.. 

Gönderildi : 11/03/2012 00:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet sanal olsun fiziksel olsun yeni bir makine kurun ve domain' e alın sonra gpo uygulayın bakalım benzer bir sorun olacak mı ?

Gönderildi : 11/03/2012 02:57

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tamamdır hakan bey.Birde bu şekilde deniyelim.Sonucu aktarıcam.Teşekkürler..

Gönderildi : 12/03/2012 12:03

Paylaş: