Forum

Remoteapp Manager d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remoteapp Manager da özel rdp ayarları sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@fethiulusoy)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bir proje çerçevesinde Server 2008 R2 Standart yüklü ve Ad olarak yapılandırılmış bir sunucumuz mevcut. 

Bu sunucu üzerinden Remoteapp Manager ile oluşturduğum msi ile kullanıcılarım sisteme bağlanıp gerekli yazılımı çalıştıracaklar. 

Benim sorunum tam olarak şu: Remoteapp içerisinde msi ya da rdp oluştururken kullanıcıların sonradan takacakları flash diskleri sistemin görmesini istiyorum ancak tüm disk sürücülerinin yönlendirilmesini istemiyorum. 

Şimdi kendi listesinde sadece Desteklenen tak ve kullan aygıtları ve disk sürücüleri var. 

Bende sorunu çözmek için özel rdp ayarları kısmına drivestoredirect:s: komutu eklemek istediğimde, komutu tanıyor ancak bana aşşağıdaki RDP ayarları geçersiz kılınamadı gibi bir hata veriyor. Ancak satırı kaldırırsam sorun yok diyor.

Şimdi yaptığım araştırmaya göre RD ana bilgisayarı default ayarları nedeniyle böyle oluyormuş. Bende desteklenen tak ve kullan aygıtlar ve disk sürücülerini sekmelerini kaldırdım. Bu rağmen özel rdp ayarlarında herhangi bir değişiklik ya da ekleme yapamıyorum.

RDP olarak çıkartıp üzerinde editleyip bir sonuca ulaşabilir belki ancak ben msi ile yapmak istiyorum. Böylece kullanıcılar ikon vs de tanımlanabildiği içi sanki daha çok masaüstü yazılım hissi alarak kullanabiliyorlar.  

Bu sorun ile ilgili değerli fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.  

Gönderildi : 03/03/2012 14:09

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Mesela C partitonu icin su sekilde denermisin ?

drivestoredirect:s:C:;

Gönderildi : 05/03/2012 19:33

Paylaş: