Forum

2003 üzerinde ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 üzerinde group policy sorunu.

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@dogakaya)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var. Kullanıcılar OU suna grup policy uyguladım fakat gpupdate force yapmama rağmen bir türtü policyleri aldıramadım. 2 gündür neredeyse tüm dökümanları okudum fakat bir türlü çıkış yolu bulamadım. En sonunda şöyle birşey yaptım 1 kullanıcı accaunt unu sildim ve yeniden oluşturdum. O zaman policy i alıyor fakat document and settings te yeni bir kullanıcı oluşturuyor. Masaüstünü ve outlookunu yeniden kurararak sorunu hallettim ama 100 tane kullanıcıda bunu yapmak zor olacak. O yüzden diğer kullanıcı hesapları şuan eskisi gibi duruyor. Bununla ilgili bir fikri olan bana bir çıkış yolu gösterebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/02/2012 20:27

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Hangi policy uyguluyorsunuz?

Gönderildi : 25/02/2012 19:12

(@dogakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

1 - Bilgisayar yapılandırması -----Yönetim şablonlar ---- Windows Bileşenleri ----- Windows Yükleyiciyi devre dışı bırak

2 - Kullanıcı yapılandırması ------Yönetim şablonları---Ağ bağlantısı----Bir yerel ağ bağlantısı bileşenlerinin özelliklerine eğişimi yasakla

Bu ikisini uygulamaya çalışıyorum. Şunu farkettim windows yükleyici devre dışı kalmış ama kullanıcılar hala daha ağ bağlantısı özelliklerine ulaşabiliyorlar.

Gönderildi : 26/02/2012 23:03

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Control Panele erişimi engelleyin.

Gönderildi : 26/02/2012 23:13

(@dogakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey ilk mesajımda da belirtmiştim kullanıcıları silip yeniden oluşturduğumda yada yeni kullanıcı oluşturduğumda policy leri alıyor. Fakat kullanıcıların masaüstünü ve outlook larını tekrar ayarlamam gerekiyor. Benim sorunum buydu. Neden kullanıcıları resetlemeden policyleri almıyor?

Gönderildi : 27/02/2012 11:43

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Computer ve Userlar aynı OU altında olmalı. Buna rağmen halen sorun yaşıyorsanız logları inceler misiniz lütfen.

Gönderildi : 27/02/2012 17:25

(@dogakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim benim computerlar ayrı userlar ayrı yerde muhtemelen ondan o zaman. Yaklaşık 50 kullanıcı var şuan için computer ve userları aynı ou da toplasam sistemsel bir sorunla karşılaşır mıyım acaba?

Gönderildi : 27/02/2012 19:56

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Karşılaşmazsınız.

Gönderildi : 27/02/2012 20:16

Paylaş: