Forum

domainde userlar i&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domainde userlar için klasör izinleri

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

server 2003 de userlara klasör açarken,yetki verirken nelere dikkat edilmeli.bu konuda iyi bir kaynak arıyorum.

klasörlerde paylaşım-güvenlik sekmelerindeki ince ayarlar ve dikkat edilmesi gereken neler var.users shared folders dan nasıl faydalanabilirim.

birde bazı kullanıcıların her klasöre hatta c sürücüsünde bile güvenlik sekmesine otomatikmen eklenmiş olduğunu görüyorum.bunun sebebi ne olabilir.

Teşekkürler,

Gönderildi : 09/03/2008 16:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu konuda size en iyi tavsiyem herkesi öncelikle gruplara ekleyin ve izinleri gruplara verin bu sayede örneğin şirkete bir muhasebeci aldığınız zaman onu muhasebe grubuna eklemeniz yeterli .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/03/2008 18:01

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Ek olarak;

Bir klasörü paylaştırırken, paylaşım sekmesinde everyone gurubuna tam yetki verip, kısıtlamaları güvenlik sekmesinde uygulamak tavsiye edilen yöntemdir. Kullanıcılarınıza gereğinden fazla yetki vermeyin.

"birde bazı kullanıcıların her klasöre hatta c sürücüsünde bile güvenlik sekmesine otomatikmen eklenmiş olduğunu görüyorum" bahsettiğiniz bu durumda bir terslik var. Bir username, C yada diğer diskler üzerinde üzerinde tanımlı olarak gelmez. Kök dizinler (c:, d:, vs..) üzerinde 5 gurup tanımlı olarak gelir (administrators, users, everyone, system, creat own.) Bunun dışında bir user'ın burada tanımlı olması söz konusu değildir. Defaultta durum budur.

Eğerki burada bir user tanımlı ise, sonradan eklenmiştir.

Gönderildi : 10/03/2008 02:15

Paylaş: