Forum

Uzak bağlantı sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak bağlantı sorunu

23 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
3,907 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

okulda bulunan servere evden bağlanmak istediğimide kullanıcı adı yada şife hatalı hatası alıyorum. ne olabilir acaba.

modemde 3389 nolu portu servere yönlendirdim. mstsc dediğimde dış ipyi yazdığımda sisteme giriyor. kullanıcı adı ve şifre ekranı geliyor. kullanıcı adını etki alanıyla birlikte yazıyorum. şifreyi yazıyorum. olmuyor. uzak bağlantı için administrator kullanıcısını yetkilendirdim. kullanıcı için başka ne yapmalıyım acaba

Gönderildi : 06/02/2012 17:29

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sisteminiz hakkında ayrıntı verebilir misiniz?

Gönderildi : 06/02/2012 17:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

okulda w2008 kurulu ad kurulu. adsl modemle dış dünya ile haberleşiliyor.

Gönderildi : 06/02/2012 17:59

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Arada ISA yada benzeri bir şey var mı? Modem üzerinden kısıtlmalar var mı? Güvenlik duvarında kısıtlamalar var mı?

Gönderildi : 06/02/2012 18:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

isa yok güvenlik duvarı kısıtlaması da yok.

Gönderildi : 06/02/2012 18:30

(@semihcaylak)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Şifre ekranına geliyorsanız portla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Administrator kullanıcısına uzak masa üstü için herhangi bir yetkilendirme vermenize gerek yok. Parola yı girerken en - tr karakterlere dikkat ediyomusunuz. Server en ise orda yanılıyo olabilirsiniz.

Gönderildi : 06/02/2012 19:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

şifrede hiç türkçe karakter yok. admin kullanıcısında remote destktop yetkisi var. ancak bağlanamadım bir türlü

Gönderildi : 06/02/2012 23:14

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmaya çalıştığınızda aldığınız uyarı nedir ?

Gönderildi : 07/02/2012 00:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dış ip adresini yazdığımda Windows Oturumunu Aç penceresi geliyor. etki alanı ile birlikte kullanıcı adı ve şifresini yazdığımda

Sistem oturumunuzu açamadı. kullanıcı adı ve etki alanının doğru olduğundan emin olun ve parolanızı yeniden yazın uyarı penceresi geliyor. girmeme izin vermiyor.

yaptıklarımı anlatayım.

bilgisayarım /sağ tuş ile remote desktop yetkisini ayarladım. uzaktan başlanacak kullanıcıyı belirledim. kullanıcı olarak administrator u seçtim. adsl modemden ilgili portu server ip adresine yönlendirdim. uzaktan bağlanmak istediğimde yukarıdaki hatayı aldım. acilen yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 07/02/2012 12:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çözüm önerisi olan yokmu acaba. nerede hata yapıyoruz.

Gönderildi : 07/02/2012 12:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evdeki makinede virüs programı yüklü burada birşey yapacakmıyız. güvenlik duvarında herhangi birşey yapmadık. bir ayar yapacakmıyız. etki alanı yada kullanıcı adı hatalı hatası veriyor. administrator kullanıcısını kullanmamız mı sorunlu acaba. bu kullanıcıya Remote desktop yetkisiyle birlekte başka birşey yazmamız mı gerekiyor. etki alanını büyük harfle girdim olmadı. küçük harfle girdim olmadı ilk harfini büyük harfle girdim olmadı.

Gönderildi : 07/02/2012 12:37

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Administrator hesabının zaten uzaktan erişim yetkisi vardır.

Bağlanırken administrator@etkialanı şeklinde giriş yapmayı deneyin.Bu şekildede olmuyorsa domainde bir tane kullanıcı oluşturun domain admin yetkisi verin.Eğer domain admin hakkı vermek istemiyorsanız ve sadece kullanıcı o sunucuya erişecek ise sunucu üzerinde bilgisayarın uzak bağlantı özelliklerinden yeni oluşturduğunuz kullanıcıyı gösterin.Yeni kullanıcıyla giriş yapmayı deneyin.

Gönderildi : 07/02/2012 12:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

administrator@etkialani şeklinde denedim. olmadı. aynı hatayı veriyor. güvenlik duvarı yada virüs programında birşeyle yapacakmıyım acaba. şu an okuldayım. yeni bir kullanıcı açamıyorum. onu da deneyeceğim. hata nereden kaynaklanabilir acaba

Gönderildi : 07/02/2012 13:01

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Event loglarindan hata ID lerini bizimle paylasirsan yardim ederiz. Bence ilk basta servisleri kontrol et. Birde clientlar domaine login olabiliyorlarmi.

Gönderildi : 07/02/2012 13:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evde iki bilgisayar var. ad,ou,gpo ayarlı client makineden ana makineye bağlanabiliyorum. herhangi bir sorun yok. hatta clientta dış ip yazarak servere bağlanabiliyorum. ancak okuldaki makineden bağlanmak istediğimde hata veriyor

Gönderildi : 07/02/2012 14:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bir sorun var galiba. dış ip yazdığımda ekranın sağ üst köşesinde Producted by Kasparsky lab yazısı alıyorum. halbuki ne bağlanan makinede ne de server da kasparsky kurulu değil. ne olabilir acaba

Gönderildi : 07/02/2012 14:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çözüm bulmamız mümkün değilmi acaba

Gönderildi : 07/02/2012 14:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

makineye ping atıyorum çalışıyor. ancak bu seferde mstsc ile bağlanmak istediğimde uzak masaüstü bağlantısı yok hatası alıyorum

Gönderildi : 07/02/2012 15:23

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Dogru ipye baglandigina eminmisin 🙂 Birde IP static dimi ?

Gönderildi : 07/02/2012 15:41

Sayfa 1 / 2
Paylaş: