Forum

Windows 2003 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Server'dan Windows 2008 R2'ye geçiş

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@HakanOBUT)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Win2003 Std. Server kurulu bir müşterimiz var. Yaklaşık 30 Kullanıcı domaine bağlı.SQL üzerinden çalışan Muhasebe programı kullanılmaktadır. Domain yapısı sadece kullanıcılar login olacak şekilde ayarlanmış vaziyette. Server da exchange,fax vs. kurulu olmayıp internetide dağıtmamaktadır. Server donanımı eski olduğundan değişim istiyoruz.

Yapılacak olan Server değişikliğini nasıl yapmam gerekiyor. Etki alanında tanımlı kullanıcılarla ilgili (isim,şifre,yetki vs.) hiç bir kayıba maruz kalmadan, hiçbir terminal pcnin masaüstü bilgileri değişmeden bu işlemi nasıl yapabilirim.

Vereceğiz destekler için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/01/2012 20:36

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

ad yapısını migration yapmalısın ? sitede makaleler ve videolar var.

sql için ise yazılımcı firma size destek verir sanırım .

Gönderildi : 17/01/2012 20:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/10/18/webcast-windows-server-2003-to-2008-domain-upgrade.aspx upgrade için bu videoyu inceleyiniz.

Gönderildi : 25/01/2012 18:58

(@HakanOBUT)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz tüm destekler için teşekkür ederim. Sitedeki konuyla ilgili yazı ve videoları inceledim. Gerçektende faydasını gördüm. Server değişim maliyetini düşürmek adına mevcuttaki open lisans 2003 std server lisansını yeni servera kurdum. Mevcut 2003 std server ile kurmuş olduğum yeni 2003 server'ı aynı ağda buluşturduktan sonra "migration" işlemini gerçekleştirdim. Yetki devrinide tamamladıktan sonra sistem yeni server ile faal hale geldi. 2 günlük bir bilgi aktarımı ve SQL transferinden sonra dün (13.02.2012) itibariyle sistemi teslim etmiş bulunuyorum.

Bu platformun oluşmasında ve yayınlanmasında emeği geçen herkese candan teşekkürler.

Gönderildi : 14/02/2012 13:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Verdiğiniz tüm destekler için teşekkür ederim. Sitedeki konuyla ilgili yazı ve videoları inceledim. Gerçektende faydasını gördüm. Server değişim maliyetini düşürmek adına mevcuttaki open lisans 2003 std server lisansını yeni servera kurdum. Mevcut 2003 std server ile kurmuş olduğum yeni 2003 server'ı aynı ağda buluşturduktan sonra "migration" işlemini gerçekleştirdim. Yetki devrinide tamamladıktan sonra sistem yeni server ile faal hale geldi. 2 günlük bir bilgi aktarımı ve SQL transferinden sonra dün (13.02.2012) itibariyle sistemi teslim etmiş bulunuyorum.

Bu platformun oluşmasında ve yayınlanmasında emeği geçen herkese candan teşekkürler.

Sorununuzun çözülmesi güzel 🙂 Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 17/02/2012 03:42

Paylaş: