Forum

Kullanıcılar iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcılar için faks programı ihtiyacı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
302 Görüntüleme
(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

1 hafta öncesine kadar Windows Server 2008 yüklü serverimize gelen faksları kullanıcılar Windowsun kendine ait faks konsolu ile ulaşıp açabiliyorlardı. 1 haftadır nedenini anlamadığım şekilde sadece Windows XP yüklü kullanıcılarda Faks Konsolu açılmamakta. Tıklıyorum 5 dakika sonra belki açıyor oda faksları göstermiyor. Windows 7 olan pc lerde herhangi bir problem yok.

Sormak istediğim kısacası kullanıcıların serverdaki faksa bağlantı yapabileceği kısmen Windows XP deki Faks Konsoluna benzer özellikle ücretsiz başka bir yazılım varmıdır ? Varsa onu yüklemek istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.  

Gönderildi : 17/01/2012 17:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

klasör yetkilerini inceledinizmi ?

Gönderildi : 17/01/2012 17:40

(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aslında açılmama problemi buldum düzelttim şimdi. Sorun yönetim den faks hizmetinin bağlı olduğu telefon hizmetinin devre dışı bırakılmasından kaynaklanmış. Onda problem kalmadı. Şimdi ise başka bir problemim çıktı.

Buda server dan faksa bağlan dediğimde kullanıcıda faks yazıcılarına erişlemiyor diye bi uyarı verdi. Anlamadım kullanıcıyı Faks Users grubuna ekledim ip ve dns lerini yazdım ama yinede hata veriyor.

Araçlar>Faks Yazıcısı Durumunu seçtiğimde 192.168.0.1 yani serverimizdeki faksta bağlantı hatası diye uyarı veriyor. 

Gönderildi : 17/01/2012 18:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Diğer sorun sebebiyle kurcalamış olduğun ayarları incele.

Ayrıca

Sana Joyfax ı önereyim.

Çok basit ve kullanışlı bir program aklında olsun

lisanslama konusunda yardımcıda olabilirim.

joyfax.com sitedinden deneme sürümünü indirip kullanabilirsin.

Gönderildi : 18/01/2012 01:23

Paylaş: