Forum

Terminal server kul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal server kullanıcılarının profillerini D:\ye oluşturma ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@fatihgurdal)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Thin client kullanmak üzere terminal server kurdum yaklaşık 20 kadar kullanıcısı var ve admin kullanıcısı hariç hiç bir kullanıcı oturum açmadı. Oturumu RDP ile yapacağım.

Benim istediğim oturum açacak kişilerin oturum klasörleri yani C:\Users diye oluşan klasörün yeni oturum açan ve ileride açacak kişiler içinde D:\users\ içine kullanıcı adına göre oluşsun ve istiyorum. internette çeşitli aramalar yaptım fakat sağlıklı bir sonuca ulaşamadım yardımcı olabilirmisiniz ?

Gönderildi : 09/01/2012 17:34

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar Thin client kullanmak üzere terminal server kurdum yaklaşık 20 kadar kullanıcısı var ve admin kullanıcısı hariç hiç bir kullanıcı oturum açmadı. Oturumu RDP ile yapacağım.

Benim istediğim oturum açacak kişilerin oturum klasörleri yani C:\Users diye oluşan klasörün yeni oturum açan ve ileride açacak kişiler içinde D:\users\ içine kullanıcı adına göre oluşsun ve istiyorum. internette çeşitli aramalar yaptım fakat sağlıklı bir sonuca ulaşamadım yardımcı olabilirmisiniz ?

Ben Windows kullanmıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam Windows 7 üzerinde belgelerimin üzerinde sağ tıklayıp yerini değiştirebiliryorsunuz.

Gönderildi : 09/01/2012 19:14

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

(@fatihgurdal)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hallettim arkadaşlar çokta güzel oldu teşekkürler cevaplarınız için 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList.

Bu regestry kodundan yapılıyor kolayca

iyi çalışmalar... 

Gönderildi : 09/01/2012 20:17

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hallettim arkadaşlar çokta güzel oldu teşekkürler cevaplarınız için 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList.

Bu regestry kodundan yapılıyor kolayca

iyi çalışmalar... 

Geri dönüş için biz teşekkür ederiz.

Gönderildi : 11/01/2012 00:11

Paylaş: