Forum

Windows Server 8 so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 8 soruları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Dün Mesut hocamın vvebcastini dinledib, çok güzel oldu.

Bir şey kafama takıldı onu isterdim sorum.

Vvebcast zamanı Mesut hocam söyledi ki, bir local user var, domain user var, aynı zamanda burada yenilik olan lite yoksa line user de var.

Bu lite ya line userin ne olduğunu tam anlamadım.

Önceden çok teşekkür ederim! 

Gönderildi : 05/01/2012 13:35

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

yanlis anlamissin dostum live user yani windows live account tun ilede login olabiliyorsun. Ben boyle anladim 🙂 Yanlismi anladim 🙂

Gönderildi : 05/01/2012 20:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

yanlis anlamissin dostum live user yani windows live account tun ilede login olabiliyorsun. Ben boyle anladim 🙂 Yanlismi anladim 🙂

Bende Mesut hocamdan bu kısmı iki kez dinledim Evren beyin dediği gibi durum. Server üzerindeki usere ek olarak live id ilede login olunabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2012 20:19

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim, değerli hocalar!

VVindovvs8 üzerinde Live İD olduğunu biliyordum.Test ortamında kurmuştum.

Amma düşündüm ki, VVindovvs Serverde bu ayrı bir şeydir.:) 

Gönderildi : 06/01/2012 10:02

Paylaş: